انرژی برق برای معدن کاوی بیت کوین و اثروم بیشتر از انرژی مصرفی ایسلند است

انرژی برق مصرفی برای معدن کاوی بیت کوین و اثروم از انرژی مصرف شده در کشور‌های اردن، سوریه و ایسلند بیشتر است.

این روزها پول‌های رمزنگاری شده به موضوعی جدی در دنیای تکنولوژی و اقتصاد تبدیل شده‌‌اند. از جمله‌ی پول‌های رمزنگاری شده‌ی تاثیرگذار که ارزش آن‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند، باید به بیت کوین و اثروم اشاره کرد. همین افزایش قیمت باعث شده تا تعداد علاقمندان به این دو پول رمزنگاری شده افزایش یابد. یکی از راه‌های کسب بیت‌کوین و اثروم، اختصاص قدرت پردازشی رایانه‌ها برای معدن کاوی و دریافت بیت کوین یا اثروم به عنوان جایزه برای حل مسائل رمزنگاری است.

افزایش تعداد افراد علاقمند برای درآمدزایی از طریق معدن کاوی در پول‌های رمزنگاری شده باعث شده تا بخشی از پردازنده‌های گرافیکی میان و بالا رده برای این منظور مورد استفاده قرار گیرند و از این‌رو علاوه بر افزایش قیمت این محصولات به دلیل افزایش تقاضا، شاهد افزایش انرژی الکتریکی مصرف شده توسط این ماژول‌های پردازشی نیز هستیم.

بنابر آخرین گزارش Digiconomist، انرژی مورد نیاز برای معدن کاوی دو پول رمزنگاری شده‌ی بیت کوین و اثروم روی هم انرژی بسیار بیشتری در مقایسه با کشور‌های اردن، سوریه و ایسلند مصرف می‌کند. در صورتی که انرژی مصرفی توسط معدن کاوان بیت کوین و اثروم را به عنوان یک کشور واحد در نظر بگیریم، آنگاه این دو پول رمزنگاری شده در رتبه‌ی ۷۱ از نظر میزان مصرف انرژی الکتریکی قرار خواهند گرفت. اثروم و بیت‌کوین به ترتیب ۴.۶۹ تراوات ساعت و ۱۴.۵۴ تراوات ساعت انرژی مصرف می‌کنند.

البته این تمام ماجرا نیست، چرا که انرژی مصرف شده توسط بیت‌کوین و اثرون با کمپانی‌های بزرگ مالی نظیر ویزا نیز برابری می‌کند. براساس آمار و ارقام ارائه شده، تعداد خانه‌هایی که می‌توان با استفاده از انرژی الکتریکی صرف شده برای معدن کاوی بیت کوین پوشش داد از ۱.۲۵ میلیون فراتر می‌رود. یک راه دیگر برای درک میزان زیاد انرژی مصرف شده توسط بیت‌کوین، مقایسه آن با انرژی مورد نیاز شبکه‌ی ویزا است، بطوریکه انرژی مصرف شده توسط بیت‌کوین ۲۷ برابر بیشتر از انرژی مصرف شده شبکه‌ی ویزا است.

البته تفاوت‌هایی نیز در انرژی مصرف شده توسط بیت‌کوین و اثروم وجود دارد. برای مثال در یک تراکنش، بیت کوین نیازمند ۱۸۳ کیلووات ساعت انرژی در مقایسه با ۴۹ کیلووات ساعت انرژی مورد نیاز برای اثروم است، از این‌رو بیت‌کوین بسیار پرمصرف‌تر از اثروم است. انرژی مصرف شده برای یک تراکنش بیت‌کوین می‌تواند تا ۵.۵ روز انرژی الکتریکی مورد نیاز یک خانه را تامین کند.

با توجه به اینکه ارزش پول‌های رمزنگاری شده روز به روز افزایش خواهند یافت، انتظار می‌رود شاهد افزایش مصرف انرژی نیز باشیم. توسعه دهندگان اثروم در تلاشند تا الگوریتم معدن کاوی در این پول رمزنگاری شده را تغییر دهند. هدف از این تغییرات کاهش مصرف انرژی است.

منبع digitaltrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید