دوربین دوگانه‌ ایزوسل سامسونگ عمق را اندازه‌گیری می‌کند

سنسورهای دوربین دوگانه‌ی ایزوسل سامسونگ می‌توانند عمق تصاویر را نیز اندازه‌گیری کنند.

اخیرا شرکت سامسونگ از چهار زیر برند جدید سنسورهای دوربین ایزوسل رونمایی کرده است؛ ایزوسل برایت، ایزوسل دوآل، ایزوسل فست و ایزوسل اسلیم. پیش‌بینی شده است که این شرکت در گوشی گلکسی نوت ۸ از یک دوربین دوگانه استفاده خواهد کرد. سامسونگ در جریان برگزاری نمایشگاه MWC ۲۰۱۷ شانگهای، یک سری از ویژگی‌های دوربین‌های دوگانه‌ی ایزوسل خود را به نمایش گذاشت. حالا تعدادی قابلیت جدید مربوط به این نوع دوربین‌ها در اسناد رسمی سامسونگ اضافه شده است.

این‌ سند برای نمایش تکنولوژی‌های آینده‌ی سامسونگ به سرمایه‌گذاران و سهام‌داران ایجاد و در آن به مواردی از جمله تشخیص عمق، بزرگ‌نمایی و بهبود کیفیت تصاویر در شرایط نوری نامناسب اشاره شده است. گفته می‌شود سنسورهای دوربین ایزوسل تمام این ویژگی‌ها را دارند و ممکن است برخی از این قابلیت‌ها را در فبلت مورد انتظار گلکسی نوت ۸ سامسونگ نیز مشاهده کنیم. تشخیص عمق باعث می‌شود پس‌زمینه‌ی سوژه‌ها در تصاویر به حالت محو (افکت بوکه) درآیند. بر اساس شایعات، گلکسی نوت ۸ به یک دوربین دوگانه‌ی پشتی ۱۲ و ۱۳ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود و امکان بزرگ‌نمایی ۳ برابری را هم ارائه خواهد داد.

سامسونگ هم‌اکنون از سنسورهای دوربین ایزوسل و سنسورهای دوربین سونی در گوشی‌های هوشمند رده‌بالای خود استفاده می‌کند؛ اما باید دید در آینده، این غول کره‌ای فقط در گلکسی نوت ۸ از سنسورهای دوگانه ایزوسل خود استفاده خواهد کرد یا خیر. انتظار داریم فبلت رده‌بالای بعدی سامسونگ در ماه آگوست معرفی و در ماه سپتامبر به بازار عرضه شود؛ این یعنی گلکسی نوت ۸ پیش از آیفون ۷ اس و آیفون ۸ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع sammobile

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید