قابلیت لینک شدن آیفون به ویندوز ۱۰ خشم کاربران ویندوزفون را برانگیخت

کاربران آیفون هم‌اکنون می‌توانند مانند کاربران اندروید، گوشی‌های خود را به کامپیوترهای ویندوز ۱۰ متصل کنند. این مسئله خشم طرفداران ویندوزفون را برانگیخته است.

طرفداران ویندوزفون چندی پیش در واکنش به ارائه‌ی قابلیت جفت شدن اندروید و ویندوز ۱۰، جو بلفیوره مرد شماره‌ی یک ویندوزفون را در توییتر به باد انتقاد گرفتند.اما بلفیوره در پاسخ به این انتقادها، اعلام کرد که مایکروسافت از پلتفرم موبایل خود متنفر نیست. اکنون این قابلیت، برای آیفون نیز از راه رسیده و آتش خشم طرفداران ویندوزفون را بیشتر شعله‌ور کرده است.

بلفیوره چند روز پیش اعلام کرد که گوشی‌های آیفون از این پس با استفاده از یک اپلیکیشن اختصاصی که برای اندروید نیز در دسترس است، قابلیت جفت شدن و اتصال به کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ را دارند. با اعلام این خبر بدون آنکه نامی از ویندوز موبایل برده شود، به‌سرعت موج جدیدی از انتقادها و حملات طرفداران ویندوزفون آغاز شد.

کاربری به‌نام [email protected] بلافاصله در واکنش به این خبر نوشت:

جو! چرا اخیرا به این شدت برای آیفون ارزش قائل می‌شوید؟ آیا ویندوزفون را فراموش کرده‌اید و شایعات مربوط به مرگ آن صحت دارند؟

از این لحظه به بعد، شماری از کاربران از مایکروسافت درخواست کردند تا آیفون را رها کند و بیشتر بر پلتفرم موبایل خودش تمرکز کند یا حداقل شفاف و صریح، برنامه‌ها و اهداف خود را برای بخش موبایل بیان کند.

کاربری با نام [email protected] می‌گوید:

ای‌کاش مایکروسافت مثل اپل نسبت به محصولات خود عشق و علاقه نشان می‌داد. اینکه انسان به خود ایمان نداشته باشد، بسیار غم‌انگیز است؛ اما این دقیقا همان رفتاری است که مایکروسافت از خود نشان می‌دهد. یک خیانتکار.

کاربر دیگری به نام [email protected] نوشته است:

باورکردنی نیست که شرکتی به این رفتار توهین‌آمیز نسبت به مشتریان اصلی خود افتخار می‌کند. سپس به شبکه‌های اجتماعی می‌آید و دوباره توهین‌های خود را ادامه می‌دهد.

پس از آنکه جو بلفیوره و هیچ کدام از دیگر کارکنان مایکروسافت به این انتقادها واکنشی نشان ندادند، موج حملات و انتقادها شدیدتر شد.

کاربری به نام [email protected] می‌گوید:

چرا حتی یک نفر از کارکنان مایکروسافت یک جواب واضح درباره‌ی آینده ویندوزفون به ما نمی‌دهد؟ آیا صبر کنیم یا برویم؟ جو این اصلا منصفانه نیست!

کاربر دیگری به نام [email protected] نوشته است:

شرم بر ویندوز ۱۰ موبایل، شرم بر کارکنان طرفدار آیفون مایکروسافت، شرم بر اپلیکیشن لینکدین، شرم بر کاربران لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس‌ال.

در نگاه اول می‌توان دریافت که تمرکز مایکروسافت بر آیفون دلیل عصبانیت اکثر طرفداران ویندوزفون محسوب نمی‌شود؛ بلکه این اقدامات نامشخص مایکروسافت در حوزه‌ی موبایل است که کاربران را کلافه کرده است. آینده ویندوزفون هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و این موضوع برای طرفداران آن به هیچ وجه خوشایند نیست.

با انتشار شایعاتی مبنی بر مرگ برند لومیا و سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل، طرفداران خواستار یک پاسخ مشخص هستند. اما تا این لحظه، مایکروسافت تنها اشاراتی جزئی مبنی در پیش بودن یک تحول احتمالی داشته است.

پس آنکه آتش خشم کاربران به بالاترین حد رسید، سرانجام بلفیوره به موج انتقادها پاسخ داد. وی نوشت:

ما در مایکروسافت، به آیفون تنها به چشم یک رقیب نگاه می‌کنیم. صدها میلیون از مشتریان ما کاربر آیفون هستند و هدف ما تنها پشتیبانی از آن‌ها است.

قطعا این روز‌ها، دوران سختی برای ویندوزفون و طرفداران آن محسوب می‌شود. نظر شما چیست؟


منبع softpedia

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید