ایرانسل: همراه اول تنها به ۴۳ درصد از درخواست‌های ترابردپذیری رسیدگی کرده است

ایرانسل در نشست خبری امروز خود از وضعیت ترابردپذیری گزارش کرد و در آن آماری از مشکلات کاربران برای مهاجرت از همراه اول ارائه داد.

ایرانسل در کنفرانس امروز از طرح‌ها و تعرفه‌هایی رونمایی کرد که همگی برای تشویق کاربران به خرید سیم‌کارت‌های دائمی این شرکت یا ترابرد از اپراتورهای دیگر به این اپراتور خبر می‌دادند. ایرانسل قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود را نصف کرد، هدیه‌های جذابی برای مشترکین جدید دائمی خود ارائه کرد و علاوه بر آن تعرفه خدمات خود را نیز کاهش داد. 

در ادامه‌ی این نشست خبری، آمار و ارقام مرتبط با ترابردپذیری نیز منتشر شد. در این آمار ذکر شد که تا پایان روز ۹ تیر ماه ۱۳۹۶:

  • تعداد درخواست‌ خروج از همراه اول و ورود به ایرانسل: ۱۱۱,۳۲۵ 
  • تعداد درخواست خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول: ۸۰,۰۹۴
  • تعداد درخواست موفق به خروج از همراه اول و ورود به ایرانسل: ۴۸,۴۲۶
  • تعداد درخواست موفق به خروج از ایرانسل به همراه: ۶۸,۶۴۶

براساس این آمار و ارقام، پس از اجرای طرح ترابردپذیری نسبت افرادی که از اپراتور همراه اول به ایرانسل پیوسته‌اند بیشتر از افرادی است که از ایرانسل خارج شده‌اند. همچنین نسبت تقاضای موفق ترابرد به ایرانسل از همراه اول به کل تقاضاهای انجام‌شده برای ترابرد به ایرانسل تنها ۴۳.۴ درصد است و باقی متقاضیان به دلایل مختلف موفق به ترابرد به ایرانسل نشده‌اند. این در حالی است که براساس این آمار و ارقام، ۸۵.۷ درصد از افرادی که درخواست ترابرد از ایرانسل به همراه اول داشته‌اند، موفق به ترابرد شده‌اند. 

ترابرد سیمکارت دائمی سایر اپراتورها به ایرانسل از راه‌های بهره‌مندی از مزایای ویژه آی‌سیم است. انجام ترابرد از طریق وب‌سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir، تماس با شماره 600 و یا مراجعه حضوری به مراکز خدمات و نمایندگی‌های مجاز ایرانسل امکان‌پذیر است.

صمدی در خصوص میزان رضایت ایرانسل از ترابردپذیری اعلام کرد: «هدف ما تسهيل فرايندى است كه مشتركان بتوانند راحت‌تر جابه‌جا شوند، شايد این پروژه به‌نوبه‌ی خود چندان موفق نباشد؛ اما اين دليل بر عدم رضايت ما نيست. پروژه‌ی ترابرد در كشورهاى ديگر مانند تركيه موفق‌تر بوده و از دلايل عدم موفقيت در ايران، می‌توان به مواردی مانند قوانين و مقررات و عدم همكارى اپراتورها اشاره کرد.»

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید