اسنشیال در پی توسعه یک عینک هوشمند با پشتیبانی از قابلیت های واقعیت افزوده است

گمانه‌ها حکایت از این دارد که استارتاپ اسنشیال در نظر دارد تا یک عینک هوشمند مجهز به دوربین نظیر گوگل گلس را توسعه دهد.

اسنشیال نام استارتاپی است که اندی رابین، خالق اندروید آن را بنیان گذاشته است. این استارتاپ هفته‌ی گذشته اولین گوشی‌هوشمند خود را با نام PH-1 را اسنشیال فون رونمایی کرد که یک گوشی بدون حاشیه‌‌ی نیمه ماژولار است. اما این تنها محصول اسنشیال نبود، چراکه باید به یک بلندگوی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Ambient OS این استارتاپ نیز اشاره کرد. گزارش‌های جدید منتشر شده نشان از این دارد که اسنشیال در پی توسعه‌ی یک عینک هوشمند است که به دوربین نیز مجهز شده باشد. به گزارش پتنتلی اپل که به سند پتنت ثبت شده توسط اسنشیال دسترسی پیدا کرده، عینک طراحی شده توسط این استارتاپ بسیار شبیه به یک عینک معمولی است.

به نظر می‌رسد این عینک هوشمند قادر است تا همچون Spectacles اسنپ‌چت به ثبت تصاویر و ویدیوها از زاویه‌ی دید چشم کاربر پرداخته و حتی بهتر از گوگل گلس اقدام به نمایش اطلاعات و تصاویر دیجیتال روی نمایی از محیط پیرامون کند که کاربر در زاویه‌ی دیدش در حال رویت آن است. براساس اطلاعات موجود در این سند، این عینک حتی می‌تواند همچون عینک‌های معمولی با تعبیه‌ی عدسی‌های طبی و عدسی‌های تیره نظیر عینک‌های دودی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اطلاعاتی نیز در خصوص استفاده از نمایشگر دو حالته ارائه شده که براساس آن نمایشگر برای نمایش اطلاعات و همچنین یک دوربین داخلی برای تعقیب سوی چشم کاربر مورد استفاده قرار گیرد.

در سند پتنت ثبت شده به کاربردهایی از واقعیت افزوده در این عینک نیز اشاره شده که شامل مقایسه‌ی قیمت کالاها درصورتی است که برای مثال کاربر در فروشگاهی حاضر شده باشد. این عینک قادر است با شناسایی سوی نگاه کاربر، اطلاعات مرتبط را نمایش دهد. برای مثال در صورتی که کاربر به بارکد یک کالا در فروشگاهی نگاه کند، عینک هوشمند قادر است تا گزینه‌های بسیار ارزان‌تری را برای وی به نمایش بگذارد.

همانطور که اشاره کردیم، اسنشیال فون توسط این کمپانی در هفته‌ای که گذشت رونمایی شد و انتظار می‌رود در طول یک ماه آینده راهی بازار شود. با توجه به سیاست‌های استارتاپ اندی رابین در رابطه با گوشی‌ PH-1 می‌توان به روشنی دید که سیاست این کمپانی در قبال محصولات سخت‌افزاری کاملا جدی است.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید