پورشه 911 سینگر GTR، پروژه‌ی جدید تاپ کار

شرکت تیونینگ تاپ‌کار در روسیه قرار دارد. این برند مشهور در حال کار روی نسخه‌ی خاصی از پورشه 911 توربو S است که جذابیتی فراتر از نمونه‌ی اصلی خواهد داشت.

مهندسان تاپ کار، از مدت‌ها پیش برای تیونینگ ظاهری و فنی پورشه 911 در مسکو تلاش کرده‌اند. این محصول سینگر GTR نام خواهد داشت و از یک کیت بدنه‌ی اختصاصی استفاده خواهد کرد. می‌توان ادعا کرد که به‌جز سقف و درهای جانبی، تمامی بدنه‌ی این پورشه بازطراحی شده است تا در سپرهای جلو و عقب، کاپوت جلو، اسپویلر عقب و حتی آینه‌های بغل هم متمایز از نمونه‌ی اصلی باشد.

پورشه  911 سینگر GTR تاپ کار

فیبر کربن به‌کاررفته در این خودرو، بالاتری فناوری ساخت را به همراه دارد تا علاوه بر ظاهر زیبا، با وزن پایین و بهترین مقاومت فیزیکی ارائه شود. تاپ کار از شیوه‌ی خلأ در ساخت قطعات فیبر کربن استفاده کرده است تا علاقه‌مندان فناوری‌های مدرن هم تحت تأثیر پروژه‌ی سینگر قرار گیرند. هرچند طرح نهایی این خودرو همچنان به‌صورت پیش‌تولید و گرافیکی قابل مشاهده است؛ اما تحسین‌برانگیز و قابل رقابت با بهترین نمونه‌های تیونینگ شده‌ی پورشه 911، مثل مدل GT Street R از شرکت تک آرت؛ به‌حساب می‌آید. دیگر نکته‌ی مهم در ظاهر سینگر GTR، رینگ‌های اسپرت متفاوت و سفارشی آن است که می‌تواند از نسخه‌ی طلایی‌رنگ PUR یا نمونه‌ی سیاه‌رنگ سایز ۲۰ اینچ انتخاب شود. 

پورشه  911 سینگر GTR تاپ کار

طبق معمول، مهندسان تاپ کار از بهینه‌سازی پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری و توربوشارژ پورشه 911 توربو S غافل نشده‌اند و قرار است قدرت آن را از ۵۴۰ اسب بخار به ۷۵۰ اسب بخار افزایش دهند. علاوه بر این، سیستم اگزوز، فنربندی و ترمزهای سینگر هم تقویت خواهد شد.

قیمت نهائی این خودرو بیش از ۱۴ میلیون روبل روسیه عنوان شده است که معادل ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود. بازاریابی برای نمونه‌ی قابل فروش سینگر GTR، چالش مهمی در مقابل شرکت تاپ کار محسوب می‌شود؛ چراکه مدل اصلی پورشه 911 توربو، امروزه با قیمتی نزدیک به ۱۶۰ هزار دلار قابل خرید است و می‌تواند با ثبت زمان ۲.۷ ثانیه در رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، کاملا راضی‌کننده باشد.

پورشه  911 سینگر GTR تاپ کار

هنوز گزارشی از عملکرد فنی خودروی سینگر GTR در اختیار رسانه‌ها نیست؛ اما علاقه‌مندان پورشه‌های 911 با توانایی‌های عالی، می‌توانند به سراغ مدل GT3 و GT3 RS بروند که با ظاهری متفاوت از نمونه‌ی استاندارد، پیشرانه‌ی ۴ لیتری به قدرت ۵۰۰ اسب بخار و گشتاوری نزدیک به ۴۶۰ نیوتن‌متر به همراه دارد. نسخه‌ی GT3 از پورشه‌ 911 با توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ظرف ۳ ثانیه، ۱۴۵ هزار دلار قیمت دارد و با آپشن‌های مدل GT3 RS، به قیمت ۱۸۰ هزار دلار فروخته می‌شود.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید