توقف تولید خودروهای اسپرت در  پژو

خودروساز فرانسوی تولید خودروی هیبریدی R 308 و جایگزین RCZ را موقتا معلق کرده است.

ژان فیلیپ ایمپاراتو، مدیرعامل پژو گفته است که این برند قصد دارد فعالیت خود در سطح جهان بیش از پیش گسترش دهد و هدف اصلی کمپانی را رسیدن به فروش سالیانه دو میلیون خودرو بیان کرده است.

در حال حاضر هدف اصلی ما رسیدن به تیارژ دو میلیون دستگاه در سال است،‌ همچنین برای اینکه پا را فراتر از مرزها گذاشته و بیش از ۵۰ درصد خودروهای خود را خارج از اروپا بفروشیم، برنامه ریزی کرده‌ایم؛ تا زمانی که به این مهم دست نیابیم، من به تولید خودروهایی که فروش صدهزارتایی دارند نسبت به مدل‌های کم فروش، تمایل بیشتری دارم.

پژو به عنوان بخشی از برنامه خود قصد دارد با تولید یک وانت باربری به بازار محصولات حمل و نقل تجاری هم وارد شود.

مدیرعامل پژو می‌گوید:

با یک وانت باربری یک تُنی می‌توانیم به بازار بزرگ این بخش هم راه پیدا کنیم. تولید این خودرو، به صورت انحصاری توسط گروه پژو و یا از طریق همکاری با شرکای پژو (از قبیل تویوتا) میسر است.

با توجه به جاه‌طلبی‌های این برند و تصمیم آن‌ها برای سوددهی و توسعه بیشتر، امکان بازگشت به بازار آفریقا و آمریکای شمالی تا پنج سال آینده وجود دارد، همچنین پژو سالون سایز متوسط ۵۰۸ را که در دست ساخت است تا سال آینده به بازار عرضه می‌کند.

جایگزین RCZ، خودروی اسپرت معمولی نخواهد بود و به گفته ایمپاراتو قرار است رکورد پیست نوردشلیف را بشکند.

من حرکت شرکت‌هایی مثل پورشه، در زمینه ساخت خودروهای اسپرت دوست دارم و با وجود هزینه زیاد این کاٰر، ما به کمک تیم پژو اسپرت قادریم چنین خودرویی بسازیم.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید