بررسی فنی و تست شتاب از سه محصول اسپرت آئودی

خودروهای R8 ،S8 و RS6 پرفروش‌ترین مدل‌های اسپرت آئودی هستند. در یک ویدئوی جالب، از این خودروها آزمون شتاب در مسیر مستقیم (درگ) گرفته می‌شود.

تا همین چند سال پیش، تنها محصول مشهور آئودی برای علاقه‌مندان خودروهای اسپرت، مدل R8 بود، اما امروزه می‌توان در کلاس‌های متفاوت بدنه، یک مدل هیجان‌انگیز از سبد آئودی انتخاب کرد که مجهز به سیستم دو دیفرانسیل هوشمند کواترو، پیشرانه‌ی قدرتمند ۶۰۰ اسب بخار و توانایی‌های فنی خیره‌کننده باشد.

Audi r8 v10

آئودی R8 در سال ۲۰۰۶ معرفی شد و با نسخه‌ی V10 که در سال ۲۰۰۹ به تولید رسید، شهرت بیشتری پیدا کرد. قدرتمند‌ترین مدل فعلی از این خودرو R8V10 Plus است که ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. پپیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر R8، حدود ۵.۲ لیتر حجم دارد و می‌تواند این مدل را ظرف ۳.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. در بعضی تست‌ها، R8V10 Plus آمار ۲.۹ ثانیه برای سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۶.۵ ثانیه برای سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت و ۱۱ ثانیه برای سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را ثبت کرده است. نهایت سرعت این محصول ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود که با قیمتی نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار فروخته می‌شود.

Audi rs6

آئودی RS6، با بدنه‌ی سدان هم تولید می‌شود؛ اما به‌عنوان یکی از داغ‌ترین هاچبک‌های دنیا به شهرت رسیده است. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری این خودرو به لطف استفاده از توربوی دوگانه، قدرت ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۵۶۰ نیوتن‌متر فراهم می‌کند. RS6 می‌تواند ظرف ۳.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. نهایت سرعت این محصول ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است و با قیمت ۱۱۰ هزار دلار، در بازار جهانی عرضه می‌شود.

Audi s8

مدل S8 در کلاس سدان‌های لوکس قرار می‌گیرد؛ اما توانایی‌های اسپرت بسیار خوبی در اختیار راننده می‌گذارد. این خودرو کاملا مشابه آئودی RS6، پیشرانه‌ی ۴ لیتری توئین‌توربو به قدرت ۶۰۰ اسب بخار با گشتاور ۵۶۰ نیوتن‌متر دارد. بدنه‌ی S8، مسلما به دلیل وزن بالاتر در مقایسه با RS6، توانایی‌های اسپرت کمتری خواهد داشت؛ اما با ثبت زمان ۳.۸ ثانیه در آزمون سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۷.۸ ثانیه برای سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت و ۱۳.۷ ثانیه برای سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت، کاملا راضی کننده است. نهایت سرعت این خودرو به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده؛ اما در بعضی نسخه‌ها به ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت نیز دست پیدا کرده است. امروزه آئودی S8 با قیمتی نزدیک به ۱۲۵ هزار دلار فروخته می‌شود تا رقیب مهمی برای مرسدس بنز AMG E63 S باشد.

با توجه به نوع پیشرانه، وزن خالص و چندین عامل دیگر، اول شدن R8 V10 Plus در  این آزمون بدیهی است؛ اما تفاوت شتاب‌گیری این خودروها، با توجه به اینکه در سه کلاس بدنه‌ی مختلف هستند، در فیلم کوتاهی که در ادامه‌ی مطلب قابل مشاهده است، جالب توجه خواهد بود. این ویدئو، توسط مجله‌ی تاپ‌گیر تهیه شده است.

دانلود با کیفیت 360p   720p   1080p

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید