پردازنده‌های Core i9 اینتل احتمالا تا ۱۸ هسته خواهند داشت

با توجه به اطلاعات و تصاویر لو رفته‌ی جدید، احتمال می‌رود اینتل نسخه‌ای از پردازنده‌های Core i9 با نام i9-7980XE را با ۱۸ هسته‌ی پردازشی معرفی کند.

چندسالی است که شایعه‌ی اضافه شدن عضو جدیدی به خانواده‌ی پردازنده‌های Core i اینتل به‌ گوش می‌رسد. امسال نیز با نزدیک شدن به نمایشگاه کامپیوتکس 2017، برخی شایعات حکایت از معرفی پردازنده‌های Core i9 با ۱۲ هسته‌ی پردازشی و ۲۴ ترد داشتند؛ اما با لو رفتن تصاویری جدید، به‌ نظر می‌رسد اینتل پردازنده‌های Core i9 را با تعداد ۱۸ هسته و ۳۶ ترد نیز معرفی کند.

پردازنده های core i9 اینتل skylake-x kaby lake-x

باتوجه به اطلاعات درز پیدا کرده، پردازنده‌ی جدید i9-7980XE نام خواهد داشت و پرچم‌دار CPU-های سری Core-X اینتل خواهد بود. وب‌سایت videocardz با انتشار مجموعه‌ای از تصاویر و جدول‌ها، ادعا می‌کند از طریق منابع مختلف، اطلاعاتی در مورد پردازنده‌های جدید اینتل به‌ دست آورده است.

مشخصات احتمالی پردازنده‌های سری Core i9
Processorهسته/تردکش L3 لاین‌های PCIe کلاک پایهتوربو کلاک ۲توربوکلاک ۳زمان عرضه
Core i9-7980XE
۱۸/۳۶
------
Core i9-7960X
۱۶/۳۲
------
Core i9-7940X
۱۴/۲۸
------
Core i9-7920X
۱۲/۲۴
۱۶.۵ مگابایت
۴۴
---آگوست
Core i9-7900X
 ۱۰/۲۰
۱۳.۷۵ مگابایت
۴۴
۳.۳GHz
۴.۳GHz
 ۴.۵GHz
ژوئن
Core i9-7820X
۸/۱۶
۱۱ مگابایت
۲۸
۳.۶GHz
۴.۳GHz
۴.۵GHz
ژوئن
Core i9-7800X
۶/۱۲
 ۸.۲۵ مگابایت
 ۲۸
 ۳.۵GHz
 ۴.۰GHz
ژوئن
Core i7-7740K
 ۴/۸
 ۸ مگابایت
 ۱۶
 ۴.۳GHz
 ۴.۵GHz
ژوئن
Core i5-7640K
 ۴/۴
 ۶ مگابایت
 ۱۶
 ۴.۰GHz
 ۴.۲GHz
ژوئن


جعبه پردازنده های core i9 اینتل

ازآنجایی که معرفی پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای تردریپر AMD طی روزهای آینده قطعی است، معرفی پردازنده‌ای با تعداد هسته‌های بیشتر از سوی اینتل برای حفظ موقعیت خود در بازار پردازنده‌های بالارده، چندان هم دور از انتظار نیست. همچنین انتظار می‌رود اینتل در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2017، پردازنده‌های خانواده‌های Core-X را که تا پیش از این به معماری نسل پنجمی Broadwell-E مجهز بودند، با معماری‌های نسل ششمی Skylake-X و نسل هفتمی Kaby Lake-X به‌روزرسانی کند.

منبع videocardz

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید