روحانی: با صادرات پژو 2008 اولین بار است که وارد رقابت جهانی صنعت خودرو می‌شویم

رئیس جمهور اعلام کرد: «با تولید پژو 2008 در ایران و صادرات ۳۰ درصدی تولیدات، اولین بار است که وارد رقابت جهانی صنعت خودرو می‌شویم.»

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه‌ی افتتاح خط تولید پژو 2008 و دنا پلاس در مورد حمایت از تولیدات داخلی و ملی گفت: «اساس پیشرفت ایران در سایه‌ی تولید داخلی خواهد بود و حتی موضوع اشتغال نیز در سایه‌ی توسعه‌ی تولید قرار دارد.»

به گفته‌ی رئیس جمهور، استقلال اقتصادی، خودکفایی و خوداتکایی کشورمان در سایه‌ی تولید ملی قرار دارد.

حسن روحانی در مورد آغاز تولید انبوه دو خودروی پژو 2008 و دنا پلاس اعلام کرد که خودروی دنا پلاس، ۱۰۰ درصد ایرانی و پژو 2008 محصول مشترک ایران و فرانسه است. تولید پژو 2008 با سرمایه‌گذاری مساوی دو طرف همراه خواهد بود.

پژو 2008 حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران

رئیس جمهور گفت: «با توجه به اینکه ۳۰ درصد از تولیدات پژو 2008 در ایران به کشورهای دیگر دنیا صادر خواهد شد و از طرفی این نمونه که در ایران تولید می‌شود یک ماه و نیم پیش در فرانسه وارد بازار شده است، اولین بار است که وارد رقابت جهانی صنعت خودرو می‌شویم.»

به گفته‌ی حسن روحانی، با ورود به بازار و رقابت جهانی خودرو، امروز روز بسیار مبارکی برای صنعت خودرو، مهندسان کشور، کارگران ایران و کشورمان خواهد بود.

خودروهای دنا پلاس و پژو 2008 امروز با حضور رئیس جمهور به تولید انبوه و تجاری رسیده‌اند و به‌زودی وارد مرحله‌ی پیش‌فروش و حضور در بازار خواهند شد.

پژو 2008 نخستین محصول کارخانه‌ی مشترک ایران خودرو و پژو با نام ایکاپ است که در خاک ایران تولید می‌شود. خودروی شاسی بلند 2008 با موتور توربوشارژ ۱۶۰۰ سی‌سی، توان خروجی ۱۶۵ اسب بخار و جعبه دنده‌ی اتوماتیک ۶ سرعته به تولید انبوه می‌رسد.

دنا پلاس از نظر ظاهری تفاوت بسیار کمی با دنا دارد و به همراه سان‌روف برقی، چراغ‌های جدید و سیستم پخش چندرسانه‌ای مدرن وارد بازار می‌شود.

قیمت دقیق دنا پلاس برابر ۴۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان خواهد بود؛ درحالی‌که مدیرعامل ایران خودرو، قیمت حدودی پژو 2008 را ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید