پردازنده اسنپدراگون 660 در بنچمارک گیک بنچ رؤیت شد

جزئیاتی از تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک گیک‌بنچ رؤیت شده است. 

کوالکام هفته‌ی گذشته دو پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۶۰ و اسنپدراگون ۶۳۰ را رسما معرفی کرد. اگرچه اسنپدراگون ۶۶۰ یک چیپ‌ست میان‌رده محسوب می‌شود؛ اما عملکرد بسیار قابل توجهی دارد. به‌طوری‌که گفته می‌شود این تراشه حتی از اسنپدراگون ۶۵۳ قدرتمند‌تر است. بنا به اعلام کوالکام، پردازنده‌ی اسنپدراگون ۶۶۰ نسبت به اسنپدراگون ۶۵۳ از نظر پردازش کلی و پردازش گرافیکی به ترتیب ۲۰ و ۳۰ درصد بهتر عمل می‌کند. این پردازنده بر اساس فرآیند ۱۴ نانومتری تولید ی‌شود و از چهار هسته‌ی Kryo 260 با فرکانس کاری ۲.۲ گیگاهرتز و چهار هسته‌ی Kyro 260 دیگر با فرکانس کاری ۱.۸ گیگاهرتز بهره می‌برد. چیپ گرافیکی این تراشه آدرینو ۵۱۲ است. افزون بر آنچه گفته شد، اسنپدراگون ۶۶۰ از باند پایه‌ی ال‌تی‌ای X12 به‌صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌کند.

Snapdragon 660

حال گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد اسنپدراگون ۶۶۰ توسط بنچمارک گیک‌بنچ مورد بررسی قرار گرفته و نتایج عملکرد این پردازنده در بانک اطلاعاتی بنچمارک مورد اشاره در دسترس است. نتایج بنچمارک اسنپدراگون ۶۶۰ عملکرد این تراشه را در حالت تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای نشان می‌دهد. پردازنده‌ی مورد بحث در حالت تک‌هسته‌ای با فرکانس ۱.۸۴ گیگاهرتز کار می‌کند و موفق شده است امتیاز بسیار خوب ۱۵۹۹ را در این بخش به دست بیاورد. در حالت چندهسته‌ای، فرکانس کاری اسنپدراگون ۶۶۰ همان ۱.۸۴ گیگاهرتز و امتیاز این پردازنده در این تست ۵۶۳۹ است.

Snapdragon 660

امتیازهای بنچمارک اسنپدراگون ۶۶۰ با امتیاز بنچمارک گوشی هوشمند شیائومی می ۵ اس و می ۵ اس پلاس که هر دو از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برند بسیار نزدیک است. در واقع در حالت تک‌هسته‌ای، امتیاز گیک‌بنچ اسنپدراگون ۶۶۰ به امتیاز اسنپدراگون ۸۲۱ بسیار نزدیک است و حتی در حالت چندهسته‌ای امتیاز اسنپدراگون ۶۶۰ از امتیاز اسنپدراگون ۸۲۱ بیشتر است.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات