استفاده از زبان طراحی محصولات اپل، در مقر جدید ۵ میلیارد دلاری این شرکت

اپل در ساخت و ساز مقر جدید خود از زبان طراحی برخی محصولات اعم از مک‌بوک‌ها بهره برده است.

کارکنان اپل در حال نقل مکان به مقر جدید اپل هستند. این مکان که با نام «اپل پارک» شناخته می‌‌شود، از سال ۲۰۰۶ و با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵ میلیارد دلار در حال توسعه است. 

هنوز ساخت و ساز تمامی بخش‌های مقر جدید اپل به پایان نرسیده است. یکی از این بخش‌ها، «سالن استیو جابز» است. اپل در آینده‌ی نزدیک مراسم‌ و رونمایی از جدید‌ترین محصولات خود را در این سالن نمایش برگزار خواهد کرد.

سالن استیو جابز از طراحی بسیار زیبایی بهره می‌برد. سقف دایروی این مکان از فیبر کربن ساخته شده است و محوطه‌ای وسیع‌تر از محدوده‌ی دیوارهای سالن را پوشش می‌دهد.

مهندس طراح سالن استیو جابز طی مصاحبه‌ای با وال‌استریت ژورنال اذعان داشته است که در طراحی آن از مک‌بوک‌های اپل و به خصوص مک‌بوک ایر و زبان طراحی آن‌ها بهره برده است. دقت زیاد اپل در جزئیات باعث شده است که حتی سیم‌های این مجموعه نیز در فضای بین پنجره‌ها مخفی شود تا به زیبایی محیط ضربه نخورد.

تصاویر زیر مراحل ساخت سالن استیو جابز در ماه گذشته را نشان می‌دهد. همانگونه که مشاهده می‌کنید، ضخامت سقف دایروی این سالن با نزدیک شدن به لبه کاهش یافته است که شباهت زیادی به زبان طراحی مک‌بوک‌ ایر دارد.

مقر جدید اپل

مقر جدید اپل

در ادامه، شما را به تماشای ویدیوی تایم‌لپس تهیه‌شده از روند ساخت و ساز مقر جدید اپل طی یک سال اخیر دعوت می‌کنیم.

نظر شما در رابطه با مقر جدید اپل چیست؟

منبع businessinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید