آیتونز بالاخره به فروشگاه ویندوز می آید

در اتفاقی جالب و پیش‌بینی نشده، اپل برنامه دارد تا برنامه دسکتاپ آیتونز را به فروشگاه ویندوز بیاورد.

خبر جالبی که امروز پیرامون غنی‌تر شدن استور ویندوز ویندوز ۱۰ اعلام شد، همکاری اپل با مایکروسافت برای آوردن یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دستگاه‌های اپلی به فروشگاه کمپانی رقیب است. در حال حاضر آیتونز یکی از پرجستجو‌ترین برنامه‌های ویندوز استور است که تاکنون در بین برنامه‌های این فروشگاه غایب بوده است.

مایکروسافت همچنین نیاز دارد تا برنامه‌های شرکت ادوبی و گوگل را به خود جلب کند. هر چند دیروز در خبری اعلام شد که حتی اگر گوگل تصمیم به ساخت نسخه یونیورسال از مرورگر کروم را بگیرد و قصد آوردن آن به استور ویندوز را کند، مایکروسافت این اجازه را نخواهد داد. مایکروسافت دلیل این تصمیم را محدودیت‌های امنیتی پیرامون کد‌‌های html و JavaScript اعلام کرده است.

مایکروسافت در این باره گفته:

مرورگر‌های دسکتاپ که از طریق فروشگاه ویندوز نصب می‌شوند، در ابتدا و به صورت پیش‌فرض امن نیستند. تنها در صورتی امنیت‌ها تامین می‌شود که شبیه به مرورگر اج، کلا یک برنامه یونیورسال باشند. بنابراین آن‌ها در محیطی ایزوله شده اجرا می‌شوند و نمی‌توانند به عملیات‌های کلی سیستم دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن‌های تبدیل شده از فرمت Win32 به یونیورسال، به جای آن از اجزایی مجازی شده بهره می‌برند و قابلیت "runFullTrust" دارند.

با این تفاسیر، گوگل مجبور است که کروم را از ابتدا برای ویندوز استور بسازد، همانطور که پیش از این همین کار را برای iOS انجام داده اما احتمال این اتفاق بسیار بعید است.

آیتونز هم یکی از بزرگترین غایبان ویندوز استور بوده که مایکروسافت توانسته توجه اپل را برای آوردن آن به سیستم عامل خود جلب کند.

منبع Theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید