سامسونگ از گیر وی آر تا سال آینده ۱۰ میلیون دستگاه می‌فروشد

گزارش جدید IHS Markit نشان از این دارد که فروش هدست واقعیت مجازی گیر وی آر سامسونگ تا سال ۲۰۱۸ به ۱۰ میلیون دستگاه خواهد رسید.

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده توسط موسسه‌ی تحلیلی IHS Markit میزان فروش هدست واقعیت مجازی گیر وی آر سامسونگ تا سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خواهد رسید. گزارش منتشر شده تمام نسخه‌های گیر وی آر را در نظر گرفته است. براساس اطلاعات ارائه شده انتظار می‌رود سامسونگ طی سال جاری میلادی نزدیک به ۴.۱۲ میلیون دستگاه گیر وی آر راهی بازار کند. کره‌ای‌ها در سال ۲۰۱۶ قریب به ۴.۵۶ میلیون دستگاه گیر وی آر راهی بازار کرده بودند که البته پیش‌بینی‌ها از کاهش میزان فروش در سال جاری میلادی حکایت دارند. دلیل کاهش فروش را باید در قیمت بالاتر نسل جدید گیر وی آر جستجو کرد که به همراه گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس راهی بازار شده است. به قطع یقین عبور از آمار ۱۰ میلیون دستگاه امری حتمی است.

سامسونگ از هدست واقعیت گیر وی آر خود در سال ۲۰۱۴ میلادی رونمایی کرد، اما این محصول تا سال ۲۰۱۵ بصورت تجاری راهی بازار نشد. بعد از سال ۲۰۱۵ به طور مداوم شاهد رونمایی از نسل جدید گیر وی آر به همراه پرچمداران سامسونگ هستیم، حال آنکه این موضوع در مورد گلکسی نوت ۷ صادق نبود، اما سامسونگ گلکسی اس ۸ را با نسل جدید گیر وی آر همراه کرد. اطلاعات موجود نشان از این دارد که گیر وی آر از زمان عرضه‌ی گلکسی اس ۷ نقش بسیار پررنگی را در رابطه با بازاریابی گوشی‌های هوشمند سامسونگ بازی کرده است. سامسونگ با توجه به استقبال از گیر وی آر، با همکاری اپراتورهای مخابراتی و شرکای فروش گلکسی اس ۸ در سراسر جهان، این گوشی هوشمند را در قالب بسته‌ای شامل گیر وی آر به کاربران می‌فروشند.

هرچند انتظار می‌رود سامسونگ همچنان به عنوان بزرگ‌ترین بازیگر حوزه‌ی هدست واقعیت مجازی موبایل به کار خود ادامه دهد، اما گوگل با Daydream و عرضه‌ی بیش از ۲.۲۳ میلیون دستگاه طی سال ۲۰۱۶ میلادی نشان داده که رقیب قدرتمندی برای کره‌ای‌ها است. باید دید که آیا عملکرد سامسونگ همتراز با پیش‌بینی‌های انجام شده خواهد بود یا خیر.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید