شبکه ایرانسل ۴۷.۵ میلیون مشترک و ۲۸.۳ میلیون گوشی هوشمند دارد

مدیرعامل ایرانسل تعداد مشترکان ایرانسل را ۴۷.۵ میلیون نفر و تعداد گوشی‌های هوشمند شبکه ایرانسل را ۲۸.۳ میلیون گوشی اعلام کرد.

علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل در مراسم رونمایی از پروژه‌های جدید این شرکت گفت: «ایرانسل در ۱۵۰ شهر نسل چهار و نیم را راه‌اندازی کرده است. ۸۵.۹ درصد جغرافیای ایران تحت پوشش ایرانسل هستند و این شرکت ۴۷.۵ میلیون نفر مشترک فعال در کشور دارد.»

به گفته‌ی مدیرعامل ایرانسل، ۲۸.۳ میلیون گوشی‌ هوشمند دارای نسل سوم در شبکه ایرانسل وجود دارند و این شرکت در  بیش از ۱۶۰۶ شهر و دهستان پوشش‌دهی 3G برقرار کرده است. ۱۹.۳ میلیون مشترک در شبکه نسل سوم ایرانسل فعال هستند. ۷.۲ میلیون گوشی دارای نسل چهارم تلفن همراه در ایرانسل فعال هستند. شبکه 4G ایرانسل در ۴۶۸ شهر و دهستان فعال است و  ۳.۹ میلیون نفر از این شبکه استفاده می‌کنند.

دزفولی اعلام کرد: «۱۷۰۰ ترابایت ترافیک روزانه در شبکه ایرانسل وجود دارد. رشد دیتای ایرانسل بعد از راه‌اندازی 3G و 4.5G حدود ۱۵ برابر شده و ترافیک روزانه ۳۰ برابر شده است. ۲۷ میلیون نفر مشترک دیتا در شبکه ایرانسل وجود دارد.  در یک سال اخیر، ۱۶ درصد مشترک به شبکه 2G، حدود ۴۷ درصد مشترک به شبکه 3G و ۵۱۴ درصد مشترک به شبکه 4G ایرانسل اضافه شده‌اند.»

به گفته مدیرعامل اپراتور دوم، تعداد تراکنش‌های مالی ایرانسل در سال به ۲۵ میلیارد عدد رسیده است. ۲۹۷ مرکز خدمات و فروشگاه اختصاصی ایرانسل در سراسر کشور وجود دارند. برنامه‌های کاربردی در ایرانسل نسبت به سال قبل ۵۶۷ درصد افزایش داشته و درآمدها ۸۰۹ درصد با افزایش روبرو شده است. در ۳۶ شهر اندازه‌گیری برق با کنتور هوشمند توسط ۸۰ هزار سیم‌کارت ایرانسل انجام می‌شود. ایرانسل آمادگی کامل دارد تمام کنتورهای آب، برق و گاز را هوشمند کند و قرائت آن را از طریق سیم‌کارت ایرانسل انجام دهد.

مدیرعامل ایرانسل افزود: «میزان درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از ایرانسل ۲۷۰ هزار میلیارد ریال در ۱۰ سال اخیر بوده است که ۱۹۰ هزار میلیارد ریال آن درآمد مستقیم است. ۶.۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در ایرانسل سرمایه‌گذاری شده که ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی بوده است.»

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید