بی ام و پیش از آغاز نمایشگاه ژنو از مدل 5-Series Touring خود رونمایی کرد

شرکت بی ام و از خودروی جدید سری ۵ خود، Touring، رونمایی کرد. این خودرو قرار است در نمایشگاه اتومبیل ژنو معرفی شود.

BMW به‌تازگی از نسل جدیدی از خودروهای سری ۵ خود رونمایی کرده است. این خودرو با بدنه استیشن مانند خود در تمامی بازارها 5-Series Touring نام دارد.

این استیشن زیبا قرار است در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۷ در ماه مارس (۱۷ اسفند ۱۳۹۵) معرفی شود. بااین‌حال بی ام و هیچ شگفتی جدیدی در طراحی این خودرو نشان نداده است.

افزایش اندک فاصله‌ی بین دو محور و شکل قسمت پشت ماشین حکایت از ظرفیت بیشتر بار دارد. ظرفیت محفظه‌ی بار در صورت بالا بودن صندلی‌های پشتی در حدود ۰.۵۶۶ مترمکعب است و در زمان تا کردن صندلی‌ها به ۱.۷ متر مکعب افزایش می‌یابد. حداکثر ظرفیت حمل بار این خودرو در حدود ۷۲۵ کیلوگرم است و سیستم تعلیق بادی خودرو، ارتفاع را به‌طور اتوماتیک با محور عقب تنظیم می‌کند.

صندلی‌های پشتی به‌منظور راحتی بیشتر، قابلیت تنظیم با یک دکمه دارند. پنجره‌ی عقب و درب صندوق نیز به‌طور الکترونیکی کنترل می‌شود و صندوق قابلیت باز و بسته شدن بدون دخالت دست دارد.

صرف‌نظر از این تفاوت‌ها، 5-Series Touring تقریباً شبیه به سدان هم‌خانواده‌ی خود هست. مدل جدید به لطف استفاده از روش‌های بهینه‌سازی وزن در ساخت آن، در حدود ۱۰۰ کیلوگرم از نسل قبلی خود سبک‌تر است. کاهش وزن به همراه طراحی آیرودینامیک‌تر و پیشرانه‌ی بهینه‌تر، مصرف سوخت را در حدود ۱۱ درصد بهبود بخشیده است.

Touring سری ۵ در زمان عرضه با دو موتور ۴ و ۶ سیلندر خطی از نوع بنزینی و دیزلی به بازار خواهد آمد. خریداران امکان انتخاب گیربکس دستی و یا اتوماتیک دارند و می‌توانند مدل‌های دوچرخ محرک و یا چهارچرخ محرک آن را برگزینند. قوی‌ترین مدل این خودرو 540i xDrive نام دارد که با یک موتور توربو ۶ سیلندر خطی با حجم ۳ لیتر، ۳۴۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. گشتاور این خودرو ۴۵۰ نیوتون متر است و می‌تواند در زمان ۵.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

BMW در این محصول نیز از تجهیزات الکتریکی زیادی برای کمک به راننده استفاده کرده است. یکی از این سیستم‌ها وظیفه‌ی حفظ خودرو بین خطوط را دارد و محیط اطراف خودرو را کنترل می‌کند. با کمک این سیستم امکان تصادف به حداقل می‌رسد و فرمان خودرو به شکل اتوماتیک ماشین را در مسیر صحیح حفظ می‌کند. سیستم کمکی پارک در فضاهای کوچک، یکی دیگر از امکانات Touring است. این خودرو قابلیت روشن شدن از راه دور نیز دارد. به‌علاوه بی ام و با استفاده از سرویس اطلاعات پارکینگ خود موسوم به On-Street، به راننده در یافتن جای پارک از طریق بررسی موقعیت سایر خودروهای دارای این سیستم کمک می‌کند.

منبع motorauthority

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید