تیم کوک: ایده واقعیت افزوده به اندازه گوشی هوشمند بزرگ است

تیم کوک در مصاحبه‌ی جدید خود با The Independent به این نکته اشاره کرده که واقعیت افزوده نیز به‌ اندازه‌ی گوشی هوشمند، یک ایده‌ی تأثیرگذار و بزرگ است.

حفظ اسرار پروژه‌های آینده‌ی اپل موضوعی است که بر کسی پوشیده نیست و حتی می‌توان این سیاست را یک استراتژی موفق برای اپل به‌منظور غافلگیر کردن کاربران خواند، به‌طوری‌که حتی مدیرعامل این کمپانی بزرگ نیز اطلاعات چندانی در مورد برنامه‌های آینده‌ی کمپانی تحت اختیارش ارائه نمی‌کند. البته تیم کوک، مدیرعامل اپل بارها نشان داده است که راه‌هایی برای اشاره به حقایق مسلم بدون صحبت کردن مستقیم در مورد آن‌ها وجود دارد.

برای مثال می‌توان به اطلاعاتی برگرفته از یک مصاحبه‌ی تیم کوک اشاره کرد که نشان از علاقه‌ی این کمپانی به حوزه‌ی تلویزیون و برنامه‌های استریم داشت. حال تیم کوک در مصاحبه‌های اخیر خود بارها به اهمیت واقعیت افزوده اشاره کرده است. در صورتی که تمام گفته‌های تیم کوک در رابطه با واقعیت افزوده را جدی بگیریم، به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک باید شاهد عرضه‌ی محصولی در این حوزه باشیم. آخرین گفتگوی تیم کوک با The Independent نیز شواهد جدیدی دال بر اهمیت بالای واقعیت افزوده برای مدیر عامل اپل نشان می‌دهد. وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

از نظر من اهمیت واقعیت افزوده به اندازه‌ی گوشی‌های هوشمند زیاد است. گوشی هوشمند محصولی است که به همه تعلق دارد و نمی‌توان تصور کرد که آیفون محدود به کشور، موقعیت جغرافیایی یا فرهنگ خاصی باشد. من تصور می‌کنم واقعیت افزوده به همین اندازه بزرگ است، چراکه این فناوری می‌تواند قابلیت‌هایی در اختیارمان قرار دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانیم علاوه بر جذابیت زندگی، کیفیت زندگی خود را نیز افزایش دهیم.

کوک واقعیت افزوده را به یک تکنولوژی مهم و ساختاری تشبیه کرده است. به اعتقاد وی، واقعیت افزوده نظیر تراشه‌ای است که در آیفون‌های اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیم کوک پتانسیل واقعیت افزوده را بسیار بالاتر از واقعیت مجازی می‌پندارد؛ چراکه واقعیت افزوده این اجازه را به کاربران می‌دهد تا با حضور در دنیای واقعی، با اشیای مجازی در تعامل باشند.

گفته‌های تیم کوک را نباید به‌عنوان اظهاراتی در نظر گرفت که بتوان ساده از کنار آن‌ها عبور کرد. مدیرعامل اپل در ارائه‌ی سرنخ‌هایی از فعالیت‌های اپل بدون نیاز به تأیید و تکذیب آن‌ها مهارت دارد و پیش از این نیز چنین سخنانی بر زبان رانده است. سخنان تیم کوک را باید برگرفته از سیاست‌های مرجعی خواند که تیم کوک با اطلاع از آن در پی ارسال پیام به سرمایه‌گذاران، کاربران و علاقه‌مندان به اپل در راستای نشان دادن راهی است که این کمپانی در نظر دارد تا بپیماید.

نگاهی به استخدام‌های اپل در ماه‌های اخیر نیز به‌روشنی نشان از این دارد که این کمپانی متخصصانی در زمینه‌ی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به خدمت گرفته است تا محصول یا سرویسی در حوزه‌ی واقعیت افزوده در اختیار کاربران قرار دهد. هنوز مشخص نیست اپل چه محصولی راهی بازار خواهد کرد.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید