تمدید زمان ثبت و تکمیل اطلاعات هویتی سیم کارت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زمان ثبت و تکمیل اطلاعات هویتی سیم‌کارت‌های موبایل را تمدید کرد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زمان ثبت و تکمیل اطلاعات هویتی سیم‌کارت‌های تلفن همراه را برای سیم‌کارت‌های بی‌هویت یا با هویت ناقص تا پایان دی ماه تمدید کرد.

حسین فلاح جوشقانی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره این موضوع اعلام کرد: «با شروع اجرای طرح ساماندهی سیم‌کارت‌های با هویت نامشخص و یا ناقص، از دو سال گذشته احراز هویت اطلاعات دارندگان سیم‌کارت در سامانه‌ی اپراتورهای تلفن همراه آغاز شده است. در حال حاضر اطلاعات مربوط به حدود پنج میلیون مشترک در اپراتورهای تلفن همراه ناقص است که این مشترکان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.»

فلاح جوشقانی گفت: «اپراتورها موظفند اطلاع‌رسانی لازم را برای تکمیل اطلاعات مشترکان خود انجام دهند. مشترکان پس از دریافت پیامک از سوی اپراتورها باید برای تکمیل اطلاعات هویتی خود سریعاً اقدام کنند، در غیر اینصورت ابتدا خط مشترک به حالت یک طرفه درآمده و پس از مدت کوتاهی ارتباط مشترک قطع خواهد شد.»

به گفته‌ی معاون رگولاتوری، در حال حاضر این امکان فراهم شده است که در صورت فعال شدن هر سیم‌کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع‌رسانی با سرشماره www.cra.ir به تمامی سیم‌کارت‌های فعال آن مشترک ارسال شود.

از ابتدای سال ۹۵ سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار راه‌اندازی شده است که مشترکان می‌توانند با مراجعه به www.mobilecount.ir و یا ارسال کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از تعداد سیم‌کارت‌هایی که با کد ملی آنها ثبت شده است، مطلع شوند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید