پژو 207 صندوقدار در برابر رانا LX؛ کدامیک را بخریم؟

برای خرید خودروی صندوقدار زیر ۴۵ میلیون تومان، رانا LX و پژو 207 صندوقدار می‌توانند دو گزینه‌ی مد نظر خریداران باشند؛ اما کدام‌یک را بخریم؟

ایران خودرو در سال‌های اخیر خودروهای صندوقدار جدیدی به بازار ارائه داده است. پژو 207 صندوقدار و رانا دو نمونه از این خودروها هستند. البته پژو ۲۰۷ صندوقدار به‌تازگی معرفی شده‌ است و باید دید آیا می‌تواند با خودروهایی مانند رانا و پژو ۲۰۶ صندوقدار رقابت کند یا خیر.

برای خریداران خودروهای صندوقدار، پژو 207 صندوقدار و رانا دو گزینه‌ی جدید و هم‌سَبک هستند که از سوی خانواده‌ی ایران خودرو ارائه می‌شوند. در ادامه مشخصات این دو خودرو را با هم مقایسه می‌کنیم.

پژو ۲۰۷ صندوقدار یا رانا؟

پاسخ به این سؤال باید بر اساس سلیقه‌ و معیار افراد بررسی شود. برخی از افراد بر اساس قیمت، خودروی منتخب خود را از میان گزینه‌های مورد نظر پیدا می‌کنند و برخی دیگر برای انتخاب از میان گزینه‌های مورد نظر خود، زیبایی و طراحی خودرو را مدنظر می‌گیرند.

اما عده‌ای دیگر موارد و مشخصات فنی را اولویت انتخاب خودرو در نظر می‌گیرند؛ البته این مسئله در مورد انتخاب بین پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس تأثیر زیادی ندارد. هر دو خودرو از لحاظ فنی مشخصات تقریبا‌ً یکسانی دارند و از این نظر تفاوت چندانی بین آن‌ها وجود ندارد. 

مشخصات فنی

این دو خودرو از پیشرانه‌ی TU5 که در بیشتر خودروهای ایران‌خودرو استفاده می‌شود، بهره می‌برند. حجم این پیشرانه ۱۵۷۸ سی‌سی است و از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. توان خروجی این پیشرانه در هر دو خودرو ۱۰۵ اسب بخار است. این خودروها موفق به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نیز شده‌اند. هر دو خودرو از جعبه دنده (گیربکس) دستی ۵ سرعته استفاده می‌کنند. 

پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را به ترتیب در ۱۱.۶ و ۱۲ ثانیه طی می‌کنند. ظرفیت باک بنزین هر دو خودرو ۵۰ لیتری است. مصرف سوخت پژو ۲۰۷ صندوقدار در شهر ۹، در خارج شهر ۵.۵ و در حالت ترکیبی ۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است؛ اما مصرف سوخت رانا ایکس‌ال در خارج از شهر ۵.۷ و در حالت ترکیبی ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. از میزان مصرف سوخت شهری رانا هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست.

قیمت دو خودرو

قیمت رانا ال‌ایکس در کارخانه و نمایندگی‌های ایران خودرو ۳۳ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان و در بازار آزاد نیز ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. قیمت پژو 207 صندوقدار نیز قرار است در کارخانه و نمایندگی‌های ایران خودرو ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و بر این اساس قیمت این خودرو در بازار حدود ۴۳ میلیون تومان خواهد بود.

مشخصاترانا LXپژو 207  صندوقدار
نوع پیشرانهTU5TU5
حجم پیشرانه (سی‌سی)۱۵۷۸۱۵۷۸
حداکثر قدرت خروجی (اسب بخار)‍۱۰۵۱۰۵
آلایندگییورو ۴یورو ۴
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)۱۸۹۱۹۰
شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت (ثانیه)۱۲۱۱.۶
نوع جعبه دندهدستی ۵ سرعتهدستی ۵ سرعته
مصرف سوخت شهر (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)---۹
مصرف سوخت خارج شهر (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۵.۷۵.۵
مصرف سوخت ترکیبی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۶.۹۶.۸
حجم باک (لیتر)۵۰۵۰
قیمت در کارخانه و نمایندگی‌ها (تومان)۳۳،۳۸۹،۰۰۰۴۱،۸۰۰،۰۰۰
قیمت در بازار آزاد (تومان)۳۴،۶۰۰،۰۰۰حدود ۴۳،۰۰۰،۰۰۰

تصاویر پژو ۲۰۷ صندوقدار

پژو 207 صندوقدار /peugeot 207 sd

پژو 207 صندوقدار /peugeot 207 sd

تصاویر رانا ال ایکس

رانا ال ایکس/runna lx

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید