نوکیا 6 از کرنل سیانوژن مود 14 استفاده می‌کند

به‌تازگی مشخص شده است که نوکیا 6 به‌جای اندروید نوقا از کرنل سیانوژن مود 14 استفاده می‌کند. این در حالی است که توسعه سیانوژن مود توسط سازنده آن متوقف شده است.

پس از انتظارات فراوان، بالاخره گوشی جدید برند نوکیا به نام نوکیا 6 رونمایی شد. این تلفن هوشمند توسط اچ‌ام‌دی گلوبال ساخته شده و مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید 7.0 نوقا است که تحت برند نوکیا قرار است در چین عرضه شود.

نوکیا 6 که قرار است به قیمت ۱۶۹۹ یوآن در ویترین فروشگاه‌های چین قرار گیرد، دارای تراشه اسنپدراگون 430 است و از مشخصات سخت‌افزاری میان‌رده بهره می‌برد. آنچه باعث شده این تلفن هوشمند بار دیگر جلب توجه کند، نسخه کرنل آن است.

پس از اینکه نوکیا 6 در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، آن‌ها متوجه شدند که این تلفن هوشمند به‌جای استفاده از آخرین نسخه سیستم‌عامل اندروید یعنی اندروید 7.0 نوقا از کرنل محبوب سیانوژن مود 14 استفاده می‌کند که توسط کمپانی شخص ثالث بر مبنای اندروید 7.0 نوقا ساخته شده است.

با این حساب رنگ آبی رابط کاربری نوکیا 6 منطقی به نظر می‌رسد. البته مشکلی نیز وجود دارد؛ در حالی که سیانوژن مود 14 را می‌توان نسخه قابل‌تحسینی از سیستم‌عامل اندروید دانست، باید در نظر داشت که توسعه‌دهنده این کرنل، ادامه توسعه سیانوژن مود را متوقف کرده و نام خود را نیز تغییر داده است.

همین امر باعث می‌شود نسبت به آینده نوکیا 6 کمی نگران شویم. در حال حاضر مشخص نیست که آیا نوکیا قصد دارد از کرنل جدیدی برای تلفن هوشمند نوکیا 6 استفاده کند یا خود این کمپانی توسعه سیانوژن مود را بر عهده خواهد گرفت.

کرنل سیانوژن مود 14 نوکیا 6

منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات