اچ تی سی شایعه معرفی وایو 2 در CES 2017 را رد کرد

پیش‌تر شایع شده بود که اچ‌تی‌سی در CES 2017 از هدست واقعیت مجازی وایو 2 رونمایی می‌‌کند؛ اما ظاهرا این اتفاق رخ نخواهد داد.

اچ‌تی‌سی وایو، نام هدست واقعیت مجازی کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی است که توانست پس از عرضه به موفقیت قابل قبولی برسد. حال که زمزمه‌هایی در مورد نسخه  دوم آن به گوش می‌رسد، کاربران منتظر عرضه‌ی محصولی هستند که سبک‌تر و کوچک‌تر باشد و همچنین از کنترلرهای ارگونومیک‌تری بهره ببرد.

کمپانی اچ‌تی‌سی در حال حاضر از تکنولوژی ساخت valve در هدست واقعیت مجازی خود استفاده می‌کند که به لطف آن، هدست و کنترلرها با یکدیگر هماهنگ می‌شوند؛ ولو اوایل سال ۲۰۱۶ این تکنولوژی را در اختیار کمپانی‌های زیادی قرار داد. با این حال، این کمپانی‌ها هنوز محصولی که با تکنولوژی SteamVR هماهنگ باشد، عرضه نکرده‌اند. البته دلیل منطقی نیز وجود دارد. کمپانی‌ها احتمال می‌دهند که محصولات ساخته‌شده در آینده، به دلیل اینکه همراه با سیستم ردیاب واقعیت مجازی عرضه می‌شوند، قیمت کمتری خواهند داشت.

د‌ر هر صورت انتظارات از نمایشگاه CES 2017 بسیار بالا خواهد بود. این رویداد قرار است در لاس‌ وگاس برگزار شود. سال گذشته اچ‌تی‌سی در این رویداد کیت توسعه‌دهندگان هدست واقعیت مجازی وایو را ارائه کرد که اجازه می‌داد نگاهی به آنچه کمپانی تایوانی در سر دارد بیندازیم. همین امر باعث می‌شود احتمال حضور مجدد اچ‌تی‌سی و معرفی نسل بعدی هدست واقعیت مجازی وایو در CES 2017 افزایش یابد.

با دانستن این موضوع، مسئولان کمپانی تایوانی تأیید کرده‌اند که هدست واقعیت مجازی وایو 2 در نمایشگاه CES امسال رونمایی نخواهد شد. در بیانیه منتشرشده توسط مسئولان اچ‌تی‌سی گفته شده است:

شایعه معرفی وایو 2 در CES 2017 صحت ندارد. ما در حال حاضر روی اکوسیستم محصول فعلی کار می‌کنیم تا بتوانیم بهترین تجربه را در اختیار کاربرانمان قرار دهیم.

با وجود اینکه انتظار می‌رود شاهد رونمایی‌ از محصولات مرتبط با واقعیت مجازی در نمایشگاه CES 2017 باشیم؛ اما آکیولس به‌عنوان یک غرفه‌دار در نمایشگاه حاضر نخواهد شد. البته فیسبوک در نمایشگاه حضور دارد، با این حال هنوز غرفه‌ای برای این کمپانی مشخص نشده است. سال گذشته آکیولس غرفه بزرگی در اختیار گرفته بود. با این حساب باید صبر کرد و دید که در نمایشگاه CES 2017 چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

منبع venturebeat

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید