پازل: شاخه‌های گل

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و چهل و هشتمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و چهل و هشتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و چهل و هفتم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و چهل و هفتم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش بود.

در معادلات نمایش داده شده، در سمت راست رابطه، آخرین حرف حاصل‌جمع اعداد سمت چپ قرار گرفته است. برای مثال در معادله اول داریم: چهار = ۱+۱+۱+۱

برای همین اساس، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی ت است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و چهل و هفتم زومیت» عبارتند از:

آقای امیر خشنود، ۲۳ ساله از بوشهر، فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر
آقای سعید غلام‌زاده، ۱۹ ساله از  تهران، دیپلم ریاضی
آقای امیرمحمد میرانزاده، ۲۰ ساله از  کرج، دانشجوی کارشناسی برق

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت لاین‌فرندز، به هر یک از برندگان، یک دستگاه هدفون لاین اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر سه برنده تبریک گفته و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۴۸: جمعه ۱۹/شهریور/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

مهران دسته‌گلی در دست دارد. از او می‌پرسند چند شاخه گل خریده‌ای؟
مهران در پاسخ می‌گوید:

همه شاخه‌های گل من رز هستند، به غیر از دو شاخه. همه شاخه‌های گل من، ارکیده هستند به غیر از دو شاخه و همه شاخه‌های گل من آفتابگردان هستند به غیر از دو شاخه.

با توجه به این توضیح، مهران چند شاخه گل دارد؟

  • ۱:  ۳
  • ۲: ۴
  • ۳: ۶
  • ۴: ۸

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 148
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید