اچ تی سی: ما دو سال قبل از آیفون 7 پلاس، گوشی هوشمندی با دوربین دوگانه داشتیم

در حالی که شب گذشته اپل از دو گوشی آیفون 7 و 7 پلاس رونمایی کرد، یکی از مهمترین نکات پیرامون آیفون 7 پلاس بهره‌گیری از دو دوربین در پشت دستگاه است. اما امروز کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی در اقدامی جالب و البته طعنه‌آمیز با انتشار تصویری از گوشی One M8 یادآوری کرده است که این برند دو سال قبل محصولی با دوربین دوگانه را روانه بازار کرده است.

در حالی شب گذشته اپل از آیفون 7 پلاس با دوربین دوگانه رونمایی کرد که کمپانی‌های مختلفی پیش از کوپرتینونشین‌ها گوشی‌هایی با دو دوربین را عرضه کرده‌اند. اچ‌تی‌سی را باید اولین تولیدکننده‌ای بدانیم که گوشی خود را با دو دوربین پشتی معرفی کرد. امروز این غول تایوانی در اقدامی جالب و البته طعنه‌آمیز تصویری از گوشی وان ام 8 در حساب توئیتر خود منتشر کرده و یادآور شده است که اچ‌تی‌سی دو سال قبل از اپل یک گوشی با دوربین دوگانه را وارد بازار کرده است.

با اینکه اچ‌تی‌سی به طور مستقیم آیفون 7 پلاس و کمپانی اپل را هدف قرار نداده ولی کاملا منظور توئیت این شرکت مشخص است. اچ‌تی‌سی با فونت و حروف بزرگ نوشته "2 YEARS AGO" و در ادامه اشاره کرده است که "Hey, Apple, you're late to the party!".

اچ‌تی‌سی ضمن اشاره به محصول دو سال پیش خود با کنایه به اپل یادآور شده است که دیر به جشن گوشی‌هایی با دو دوربین رسیده است.

با اینکه اچ‌تی‌سی وان ام 8 را برای اولین بار همراه با دوربین دوگانه روانه بازار کرد که جزئیات بیشتری از عمق تصویر را ثبت می‌کرد، اما به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دوربین دوگانه‌ی آیفون 7 پلاس تحولی قابل توجه در عکاسی موبایل ایجاد خواهد کرد. به عبارت دیگر اپل با تجهیز دوربین محصول خود به لنز عریض و لنز تله‌فوتو با زوم اپتیکال ۲ برابر توانسته شرایط بهتری را برای ثبت تصاویر پرتره و افکت‌های بوکه فراهم کند.

البته ناگفته نماند اچ‌تی‌سی سال ۲۰۱۱ نیز گوشی Evo 3D را با دوربین دوگانه معرفی کرده بود. ولی درواقع دوربین دوگانه Evo 3D برای خلف تصاویر سه‌بعدی کار برد داشت و نمی‌توان آن را در دسته‌ی گوشی‌هایی چون وان ام 8، جی 5 ال‌جی، آیفون 7 پلاس یا پی 9 هواوی جای داد.

در حالی که خیلی‌ها منتظر تست دوربین آیفون 7 پلاس اپل هستند، برخی نمونه‌ تصاویر رسمی ثبت شده با این گوشی منتشر شده است که بسیار عالی به نظر می‌رسند. ولی بعد از بررسی دوربین آیفون 7 پلاس در زومیت نظر و قضاوت اصلی خود را به شما اعلام خواهیم کرد.

بی‌شک نمی‌توان نوآوری‌های اچ‌تی‌سی را در صنعت گوشی‌های هوشمند نادیده گرفت، ولی اگر نتوانید در مسیر خود ثابت قدم باشید، دیر یا زود کمپانی‌های قدرتمند دیگری با نوآوری‌های بهتر جای شما را خواهند گرفت.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات