ارائه رنگ های متنوع برای گلکسی نوت 7؛ سیاست سامسونگ برای افزایش فروش پس از فراخوانی

برآوردهای جدید نشان می‌دهد که هزینه‌ی فراخوانی و تعویض باتری‌های ۲.۵ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۷ برای سامسونگ بیش از یک میلیارد دلار است. علاوه بر این، خدشه‌دار شدن وجهه سامسونگ نکته‌ی دیگری است که می‌تواند فروش این فبلت را کاهش دهد. حال سامسونگ در نظر دارد تا با عرضه‌ی گلکسی نوت ۷ در رنگ‌های متنوع، فروش این محصول را افزایش دهد. با زومیت همراه باشید.

پس از انتشار گزارش‌هایی در مورد انفجار باتری گلکسی نوت‌های جدید سامسونگ، این کمپانی اقدام به فراخوانی گوشی‌های هوشمندش کرده تا باتری تعبیه شده روی بیش از ۲.۵ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۷ به فروش رفته را تعویض کند. براساس اطلاعات ارائه شده، بیش از ۷۰ درصد باتری‌های مورد استفاده در گلکسی نوت ۷ ساخت Samsung SDI است که برای اولین بار به‌صورت انبوه باتری‌های یک محصول سامسونگ از طریق آن تامین شده است.

مشکل انفجار و فراخوانی برای تعویض باتری‌ها علاوه بر هزینه‌ی یک میلیارد دلاری، وجهه‌ی سامسونگ و گلکسی نوت ۷ را نیز خدشه‌دار کرده و به طور حتم کاهش فروش این گوشی هوشمند را در پی خواهد داشت. سامسونگ در نظر دارد با یک استراتژی قدیمی که همانا عرضه‌ی رنگ‌‌های مختلف گلکسی نوت ۷ برای بازار‌های مختلف است، گوشی هوشمند جدید خود را راهی بازار کند.

گلکسی نوت ۷ سامسونگ در کشور‌هایی نظیر کره‌ی جنوبی و ایالات متحده‌ی آمریکا عرضه شده، اما رنگ‌های متفاوتی از گلکسی نوت ۷ در این دو کشور در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای مثال رنگ مشکی این گوشی در کره‌ی جنوبی قابل سفارش نیست، حال آنکه خریداران آمریکایی نیز نمی‌توانند نسخه‌ی طلایی پلاتینیومی را خریداری کنند.

حال به نظر می‌رسد سامسونگ در سیاست خود تجدیدنظر کرده و در نظر دارد تا با عرضه‌ی هر چهار رنگ در بازار جهانی، به مقابله با کاهش فروش احتمالی گلکسی نوت ۷ بپردازد. براساس اطلاعات ارائه شده سامسونگ در نظر دارد تا نسخه‌ی مشکی را در کره‌ی جنوبی عرضه کند.

براساس اطلاعات منابع نزدیک به سامسونگ، این کمپانی سرمایه‌گذاری زیادی روی نسخه‌ی مشکی کرده و در نظر دارد تا از نسخه‌ی مشکی به عنوان گوشی اصلی در کمپین‌های تبلیغاتی کشورهای مختلف استفاده کند. شنیده‌ها حکایت از این دارد که تقاضا برای خرید این گوشی هوشمند با رنگ مشکی نیز تا پیش از فراخوانی بسیار بالا بوده است.

هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ نسخه‌ی طلایی را در کشور آمریکا یا سایر کشورهایی که گلکسی نوت ۷ در آنها عرضه می‌شود، در اختیار کاربران قرار خواهد داد یا خیر.

باید دید که آیا تغییر سیاست سامسونگ برای عرضه‌ی رنگ‌های مختلف گلکسی نوت ۷ می‌تواند فروش این گوشی را پس از فراخوانی تغییر دهد یا خیر؟

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید