سیستم پرداخت Tap To Pay شیائومی در چین فعال شد

سیستم‌های پرداخت جدیدی چون اپل‌پی و سامسونگ‌پی باعث شده تا شرکت‌های دیگر نیز به ایجاد روش‌هایی مشابه روی بیاورند. شیائومی هم به تازگی یک سیستم‌ پرداخت مشابه با دو کمپانی یاد شده را ایجاد کرده و کاربران چینی از هم اکنون می‌توانند از آن بهره ببرند. در ادامه‌ با زومیت همراه باشید.

همانند آنچه سامسونگ و اپل ارائه کرده‌اند، کاربران چینی که از گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنند قادر خواهند بود تا از سیستم tap to pay این شرکت در پایانه‌های فروشگاهی بدون نیاز به تماس، استفاده کنند. اما کاربران شیائومی یک قابلیت اضافه‌ی دیگر نیز در اختیار دارند و علاوه بر خرید از فروشگاه‌ها می‌توانند در شش شهر بزرگ چین یعنی شانگ‌های، پکن، شن‌ژن، گوانگدونگ، سوژو و ووهان در پرداخت‌های مربوط به خدمات حمل و نقل عمومی نیز از این روش جدید بهره ببرند.

این اقدام باعث شده تا شیائومی اولین شرکت تولید کننده‌ی گوشی‌های‌هوشمند باشد که با موفقیت از سیستم‌ پرداخت بدون نیاز به تماس در اتوبوس‌ها و قطارهای چین پشتیبانی می‌کند. با این کار شیائومی با قدرت به رقابت با بزرگان این حوزه پرداخته است. 

بر اساس آنچه توسط وب‌سایت Mashable اعلام شده، سیستم پرداخت شیائومی Mi Pay نام دارد و برای تمامی گوشی‌های هوشمند این شرکت که به چیپ NFC مجهز هستند نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

اینکه بتوان گوشی‌های هوشمند را با این سیستم پرداخت هماهنگ کرد کار پیچیده‌ای محسوب می‌شود چراکه سازندگان چیپ‌های NFC متفاوت بوده و توسط هر سازنده استاندارهای خاصی اعمال می‌شود. در حال حاضر اپل قصد دارد تا با ساخت یک چیپ جدید در مدل‌های جدیدتر آیفون از سیستم‌های پرداخت فعال در ژاپن نیز پشتیبانی کند.

برای پرداخت در قطارهای سنگاپور، کاربران باید از یک سیم‌کارت جدید با چیپ NFC ساخت EZ-Link استفاده کنند. البته این روش باعث می‌شود محدودیت بیشتری در استفاده کاربران ایجاد شود و فقط برخی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند امکان بهره بردن از آن را داشته باشند.

mi pay

البته در سنگاپور، سیستم پرداخت بدون تماس EZ-Link در اتوبوس‌ها و قطارها فعال است.

اما در رقابت موجود در حوزه کارت‌های اعتباری نیز، اپل نخسین بار در ماه فوریه به چین وارد شد و سامسونگ نیز پس از این شرکت و در ماه مارس فعالیت خود را در این زمینه در کشور یاد شده آغاز کرد.

شیائومی برای اطمینان از اینکه بتواند خدمات پرداخت خود را بهتر در چین پوشش دهد، همانند اپل و سامسونگ به عضویت UnionPay نیز درآمده است. UnionPay در واقع بزرگترین شبکه‌ی بین بانکی کشور چین است که بر اساس گزارش‌ها تا‌کنون ۵ میلیون پایانه‌ی فروش بدون نیاز به تماس را در چین فعال کرده است.

Mi Pay هنگام شروع کار، از کارت‌های اعتباری ۲۰ بانک کشور چین پشتیبانی می‌کند. از جمله بانک‌های مورد پشتیبانی سیستم پرداخت شیائومی، می‌توان به بانک چین و بانک ساخت‌وساز این کشور اشاره کرد.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع mashable

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید