هکر نوجوان کمتر از ۲۴ ساعت آیفون 7 را جیلبریک کرد

 یک هکر نوجوان توانسته با دور زدن سیستم امنیتی آیفون 7 را جیلبریک کند.

به تازگی اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه هکر نوجوانی به نام لوکا تودسکو توانسته راهی را برای جیلبریک کردن آیفون 7 که مبتنی بر آی او اس 10 است بیابد. لوکا اعلام کرده که یافتن ترفند و انجام جیلبریک در کمتر از ۲۴ ساعت صورت گرفته است.

با وجود اینکه لوکا دستاورد خود را در توییتر و یوتیوب به نمایش گذاشته اما اعلام کرده که در حال حاضر برنامه‌ای برای منتشر کردن جزئیات روشی که با استفاده از آن موفق به جیلبریک آیفون 7 شده را ندارد و در حال حاضر می‌خواهد تا زمانی که بروزرسانی جدیدی برای آیفون 7 توسط اپل عرضه شود صبر کند.

البته این کار لوکا کاملا منطقی است زیرا در صورتی که اپل بروزرسانی عرضه کرده اما موفق به برطرف کردن جیلبریک نشود به این معنی است که مهندسان اپل از شیوه‌ای که لوکا برای جیلبریک آیفون 7 استفاده کرده، بی‌خبر هستند.

در مصاحبه‌ای که لوکا تودسکو با سایت مادربورد داشته اعلام کرده که هک آیفون 7 چندان هم ساده نبوده است. او اضافه کرده که ممکن است روشی که برای جیلبریک آیفون 7 استفاده کرده را به اپل معرفی کند اما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است. همان‌طور که می‌دانید اپل برنامه‌ای ترتیب داده که در آن به کسانی که موفق به یافتن باگ در محصولات این کمپانی شده و آن را معرفی کنند جایزه می‌دهد.

انتظار می‌رود که اپل راهی را که لوکا از آن برای هک آیفون 7 استفاده کرده بیابد و آن را خنثی کند. با این حال به گفته یک هکر معروف امکان دارد آنها بتوانند امنیت یک دستگاه را بالاتر برده و راه هک کردن آن را دشوارتر کنند، اما همیشه کسی پیدا خواهد شد که با سپری کردن زمان کافی آن دستگاه را هک کند. در ادامه می‌توانید ویدیوی آیفون 7 جیلبریک شده توسط لوکا را مشاهده کنید:

منبع thenextweb

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید