بلکبری احتمالا 10 مهر بخش سخت افزار خود را تعطیل می‌کند

به گفته‌ی یک وب‌سایت کانادایی، بلک‌بری قصد دارد دهم مهرماه بخش سخت‌افزار خود را تعطیل کند.

وب‌سایت کانادایی متعلق به Motley Foo, اعلام کرده است برخلاف گزارش‌های منتشر شده از آماده‌سازی گوشی DTEK50 برای عرضه‌ی سراسری، کمپانی بلک‌بری قصد دارد بخش سخت افزار خود را تعطیل کند. این وب‌سایت سرمایه‌گذاری یادآور شده است که سخت‌افزار، 65 درصد از بخش تحقیق و توسعه را به خود اختصاص داده است ولی گوشی‌های بلک‌بری کمتر از یک درصد از بازارهای جهانی را در اختیار دارند.

جان چان، مدیر عامل بلک‌بری پیشتر اعلام کرده بود که امکان در ماه جاری در باره‌ی تعطیلی بخش سخت‌افزار تصمیم‌گیری شود. به نظر می‌رسد این خبر خیلی زود و پیش از ماه اکتبر به واقعیت خواهد پیوست. به گزارش Motley Fool، وب‌سایت بلک‌بری لوازم جانبی خود را با ۴۰ درصد تخفیف عرضه می‌کند که این پیشنهاد ویژه تا ۲۷ سپتامبر برقرار است. به نظر می‌رسد فردای این روز یعنی ۲۸ سپتامبر (۱۰ مهر) قرار است گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم بلک‌بری منتشر شود.

در سه ماهه‌ی گذشته این کمپانی کانادایی تنها ۵۰۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند فروخته است و گوشی DTEK50 نیز در حال حاضر از سوی خرده‌فروشان با تخفیف عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد با این وضعیت بخش سخت‌افزار بلک‌بری کم‌کم به پایان خط خود می‌رسد و شیشه‌ی عمر این بخش توسط مدیران این شرکت شکسته خواهد شد.

با بسته شدن بخش سخت‌افزار، به نظر می‌رسد تمرکز اصلی بلک‌بری روی بخش نرم‌افزار خواهد بود و گمانه‌زنی‌ها نشان از این دارد که با تعطیلی بخش سخت‌افزار بلک‌بری، اوضاع این کمپانی خیلی بهتر نخواهد شد. البته باید منتظر باشیم ببینیم آیا این خبر در حد یک ادعا است یا واقعیت دارد.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید