نسخه نهایی iOS 10 رسما منتشر شد

اپل نسخه‌ی رسمی iOS 10 را منتشر کرد. دارندگان آیپد و آیفون‌های اپل می‌توانند از امشب گجت خود را به آخرین نسخه iOS بروز کنند.

ساعاتی پیش اپل نسخه‌ی نهایی سیستم عامل iOS 10 را منتشر کرد. در صورتی که شما نیز جزو دارندگان آیفون‌ها یا آیپد‌های اپل باشید می‌توانید گجت خود را به آخرین نسخه‌ی سیستم عامل گجت‌های موبایلی اپل بروزرسانی کند. این بروزرسانی هم اکنون از طریق اتصال وای‌-فای گوشی و تنظیمات گوشی یا از طریق اتصال گوشی به آیتونز قابل دریافت است.

در صورتی که هنوز بروزرسانی iOS 10 برای شما قابل دریافت نیست، پس عجله نکنید، چراکه اپل بروزرسانی‌های بزرگ برای سیستم‌عامل‌های خود را طی یک فرآیند نوبت‌بندی شده در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. iOS 10 نیز جزو همین بروزرسانی‌ها است که به مرور اما مدت کوتاه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد به دلیل تقاضای بالای کاربران به منظور دریافت این بروزرسانی شاهد تاخیر در آغاز بروزرسانی مورد نظر خواهیم بود، حال آنکه در این فاصله می‌توانید برای اطمینان بیشتر، از گوشی هوشمند یا تبلت خود یک نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. پشتیبان‌گیری از آیفون یا آیپد از طریق آی کلاد یا از طریق آیتونز بصورت دستی قابل انجام است.

برای دریافت بروزرسانی کافی است تا از طریق Setting به شاخه‌ی General رفته و سپس روی Software Update کلیک کنید. پس از مشاهده‌ی "... Update Requested" دانلود بروزرسانی جدید آغاز می‌شود.

iOS 10 شاهد تغییرات بزرگی است که از جمله‌ی آن می‌توان به تغییرات گسترده در سیری مخصوصا برای اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های غیراپلی اشاره کرد. برای مثال می‌توان با استفاده از قابلیت‌های جدید سیری در ترکیب با شماری از اپلیکیشن‌های پرداخت، برای دوستان و اعضای خانواده به راحتی پول ارسال کرد.

اپل همچنین در iOS 10 تغییراتی را در صفحه‌ی قفل ایجاد کرده و ظاهر جدیدی را برای نمایش اعلانیه‌ها در نظر گرفته است. iOS 10 قادر است تا در آیفون ۶ اس یا آیفون ۷ که مجهز به فناوری 3D Touch هستند، ویجت‌ها را نیز به نمایش بگذارد. در جمله‌ی تغییرات دیگر باید به بروزرسانی بزرگ اپلیکیشن Photos اشاره کرد که قابلیت‌هایی نظیر شناسایی چهره‌ها، دسته بندی با تکیه بر یادگیری عمیق و ایجاد آلبوم‌های هوشمند اشاره کرد. نقشه، موزیک و هوم‌کیت را در کنار اپلیکیشن تلفن نیز از جمله‌ی سایر اپلیکیشن‌ها و ابزارهایی هستند که بروزرسانی در آن‌ها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

اپل اپلیکیشن Message را نیز دستخوش تحول کرده و قابلیت‌های بسیاری را با آن همراه کرده است. اگر شما نیز موفق به دریافت iOS 10 شده باشید، تجربه‌ی خود از سیستم عامل جدید اپل را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید