ابعاد سنسور دوربین دوم آیفون 7 پلاس از سنسور دوربین اصلی کوچک تر است

یکی از سنسورهای دوربین آیفون 7 پلاس بزرگ‌تر از سنسور دوم آن و هم‌اندازه‌ی سنسور آیفون ۶ اس است.

با وجود اینکه اپل در کنفرانس رونمایی از آیفون‌های جدیدش نسبت به گذشته اطلاعات فنی بیشتری را در اختیار‌ مخاطبان گذاشت، اما جزئیات بیشتری از محصولات جدید این کمپانی باقی مانده که پس از عرضه‌ی آن‌ها به بازار شاهد انتشار این جزئیات خواهیم بود. آخرین خبر در مورد آیفون ۷ پلاس، ابعاد بزرگ‌تر سنسور دوربین دوم این گوشی هوشمند در مقایسه با سنسور دوربین اصلی آن است. با زومیت همراه باشید.

اپل در جریان مراسم رونمایی از آیفون‌های خود فقط اطلاعاتی در مورد ابعاد سنسور‌های مورد استفاده در دوربین آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس نکرد. پس از آنکه تیم کوک تصاویر ثبت شده با استفاده از آیفون ۷ پلاس را به اشتراک گذاشت، یکی از کاربران Reddit با بررسی دیتای EXIF تصاویر به اشتراک گذاشته شده، اطلاعات جالبی را در مورد سنسور دوربین آیفون ۷ پلاس ارائه کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده سنسور مورد استفاده در آیفون ۷ پلاس هم اندازه‌ی آیفون ۶ اس خواهد بود، حال آنکه سنسور دوم کوچک‌تر از سنسور اصلی مورد استفاده در این گوشی هوشمند است.

این کاربر پستی را با این مضمون در حساب کاربری خود منتشر کرده است:

با استفاده از دیتای فایل EXIF تصاویر به اشتراک گذاشته شده، می‌توان ابعاد سنسور هر دو دوربین آیفون ۷ پلاس را محاسبه کرد. شماری از تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط تیم کوک با استفاده از دوربین دوم مجهز به لنز تله فوتو ثبت شده است. اپل اعلام کرده که برای دوربین اول از یک لنز ۲۸ میلی متری و برای دوربین دوم از یک لنز تله فوتو ۵۶ میلی متری استفاده کرده است.

فاصله‌ی کانونی اصلی دوربین اول ۳.۹۹ میلی متر است که از فایل EXIF استخراج شده است. همچنین سایز سنسور دوربین اول ۱/۳ اینچی است که هم اندازه با سنسور مورد استفاده در آیفون ۶ اس است.

  • آیفون ۶ اس مجهز به سنسور ۱/۳ اینچی: ۴.۱۵ میلی متر * ۷.۲۱ میلی متر = ۲۹.۹۲ میلی متر که معادل لنز ۳۵ میلی متر است.
  • دوربین اصلی آیفون ۷ پلاس: ۳.۹۹ میلی متر در ۷.۲۱ میلی متر = ۲۸.۷۶۷۹ میلی متر که نزدیک به ادعای اپل با لنز ۲۸ میلی متر است.
  • دوربین دوم آیفون ۷ پلاس: ۶.۶ میلی متر * ۸.۶ میلی متر که بسیار نزدیک به ادعای اپل مبنی بر فاصله کانونی ۵۶ میلی متری است.

استفاده از رزولوشن ۱۲ مگاپیکسلی برای سنسوری که سایز کوچک‌تری دارد، شاهد افزایش نویز در تصاویر خواهیم بود، حال آنکه اپل فناوری‌های مختلفی برای کاهش نویز تصاویر دارد.

نمونه تصویر آیفون 6 اس

اپل در آیفون ۶ اس رزولوشن دوربین را از ۸ مگاپیکسل به ۱۲ مگاپیکسل رساند ولی تغییری در سایز سنسور ایجاد نکرد. بسیاری انتشار داشتن تا نویز تصویر در این دوربین بسیار بالا باشد، اما اپل از فناوری‌های کاهش نویز در گوشی هوشمند خود استفاده کرد. البته تصاویر ثبت شده در حالت نرمال بسیار طبیعی به نظر می‌رسند، حال آنکه در حالت برش می‌توان از دست رفتن جزئیات را به وضوح مشاهده کرد.

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید