اپل دستگاه‌ های مک جدیدش را اوایل پاییز معرفی می‌کند

براساس گزارش جدیدی که در وب‌سایت بلومبرگ منتشر شده است، شرکت اپل قصد دارد تا محصولات جدید سری مک خود را ماه اکتبر عرضه کند. با زومیت همراه باشید.

به گفته‌ی مارک گورمن از وب‌سایت بلومبرگ، اپل احتمالا اوایل ماه اکتبر در نظر دارد تا محصولات مک جدید خود را رونمایی کرده و بروزرسانی نرم‌افزاری جدیدی را برای بهبود عملکرد قلم آیپد عرضه کند.

گزارش مفصل بلومبرگ که اطلاعاتی را از منابع ناشناس و مطلع به اشتراک گذاشته، در تضاد با شایعاتی است که حکایت از رونمایی دستگاه‌های مک جدید در جریان رویداد ۱۷ شهریور اپل داشتند. براساس این گزارش، عرضه‌ی محصولات یاد شده، حداقل یک ماه به تعویق می‌افتد.

انتظارها از محصولات جدید سری مک بسیار بالا است، چرا که تنها مکی که تاکنون در سال جاری معرفی شده، لپ‌تاپ نه چندان پیشگام مک‌بوک ۱۲ اینچ بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سری جدید محصولات مک، شامل مک‌بوک ایر ارتقا یافته با فناوری چند‌عملکردی USB-C، آی‌مک‌هایی با آپشن تراشه‌های گرافیکی جدید AMD و مک‌بوک‌پروهای باریک با کیبوردهای تخت‌ خواهد بود.

طبق منابع گورمن، مکبوکپرو قابلیت جالب توجه دیگری نیز خواهد داشت، در نسل جدید این لپتاپ، دکمههای فیزیکی کلیدهای عملکردی جای خود را به ردیفی از کلیدهای دیجیتالی خواهند داد. به عنوان مثال، عملکرد جستجوی واژه‌ها و عبارات مرورگر سافاری و عملکرد برش کلیپ‌های ویدئویی و کنترل صدای iMovie در این ردیف نمایش داده خواهد شد. این قابلیت، بخشی از نسخه‌ی Sierra از سیستم عامل مک‌اواس خواهد بود که به گفته‌ی منابع مطلع، احتمالا اواخر ماه سپتامبر عرضه خواهد شد.

علاوه‌براین، بلومبرگ خبر از عرضه‌ی یک بسته‌ی بروزرسانی برای آیپد می‌دهد که به موجب آن، کاربران قادر به استفاده از قلم اپل پنسل در اپلیکیشن‌های بیشتری نظیر میل، سافاری و iMessage خواهند شد. این برزورسانی به همراه ارتقایی از iOS 10 اوایل سال ۲۰۱۷ یا نسخه‌ی بعدی iOS عرضه خواهد شد.

بلومبرگ به طور خلاصه به این موضوع نیز اشاره کرده که اپل با مشارکت ال‌جی در حال کار روی مانیتورهای 5K است که تعداد پیکسل‌های آن ۷ برابر یک نمایشگر 1080p است.

منبع mobilesyrup

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید