بررسی عملکرد دوربین دوگانه ال جی جی 5

بررسی عملکرد دوربین دوگانه ال جی جی 5

دوربین گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۶ به نهایت قدرت خود رسیده‌اند و همگی در شرایط نوری نامناسب نیز عکس‌های خوبی می‌گیرند. در این میان شرکت ال‌جی با قرار دادن دوربین دو‌گانه روی گوشی جی‌ ۵، متشکل از یک لنز معمولی و یک لنز زاویه عریض، امکانات متفاوت و جذابی را در اختیار کاربران گذاشته است. در ادامه با زومیت همراه باشید تا دوربین این گوشی هوشمند را بررسی کنیم.

گوشی جی‌ ۵ ال‌جی امکانات جذاب زیادی دارد. با جدا کردن قسمت پایینی گوشی می‌توانید باتری را تعویض کنید یا یکی از ماژول‌های مخصوص جی‌ ۵ را به گوشی متصل کنید. یکی از بهترین بخش‌های گوشی جدید ال‌جی، دوربین دو‌گانه جی ۵ است. این دوربین از یک لنز ۱۶ مگا‌پیکسل معمولی و یک لنز ۸ مگا‌پیکسل زاویه دید عریض استفاده می‌کند.

می‌توان به صورت مستقل از این دو لنز استفاده کرد تا عکس‌ها و فیلم‌های منحصر به فردی گرفت. ما با دوربین گوشی جی‌۵ ال‌جی کار کرده‌ایم و در ادامه نحوه‌ی عملکرد این دوربین را بررسی خواهیم کرد.

اپلیکیشن دوربین ال‌جی

اپلیکیشن دوربین جی 5

اپلیکیشن دوربین همواره خوب بوده است و خوشبختانه این برنامه از گوشی G4 به بعد تغییر زیادی نکرده است. در جی ‌۵ می توانید از بین سه حالت ساده، خودکار و تنظیمات دستی، یکی را انتخاب کنید.

حالت ساده، کاربری ساده را در اختیار شما می گذارد. کافی است دوربین گوشی را به سمت سوژه خود بگیرید و با ضربه زدن بر روی صفحه یا با استفاده از کلید صدا، عکسبرداری کنید. تنها کنترلی که در این حالت بر روی دوربین دارید، انتخاب بین دو لنز دوربین است. با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین، می‌توانید از دوربین پشت یا جلو استفاده کنید و همچنین به کمک انگشتان می‌توانید بزرگنمایی یا کوچک‌نمایی کنید. استفاده از این حالت بسیار ساده است و نیاز به توضیحات اضافی ندارد.

اگر نیاز به تغییرات و تنظیمات در استفاده از دوربین را دارید، حالت تنظیمات خودکار گوشی را انتخاب کنید. در این حالت، با استفاده از دو دکمه شاتر سمت راست صفحه می‌توانید فیلم یا عکس بگیرید، همچنین با استفاده از نوار تنظیمات سمت چپ صفحه نمایش می‌توانید تنظیمات فلش و حالت دوربین را تغییر دهید یا وارد تنظیمات بیشتر دوربین شوید.

همچنین در این حالت می‌توانید عکس‌های خود را به سرعت به اشتراگ بگذارید. شما می‌توانید عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، ایمیل کنید یا آن‌ها را در تقویم خود قرار دهید.

در نهایت تنظیمات دستی وجود دارد که برای استفاده توسط عکاسان حرفه‌ای طراحی شده اما به قدری کار با آن ساده است که کابران عادی نیز می‌توان از آن بهره ببرند. در این حالت، جی‌ ۵ صفحه‌ای شطرنجی را در کنار تنظیمات بالانس نور سفید، فوکوس، ایزو و دیافراگم را در اختیار کاربر می‌گذارد، بنابراین می‌توانید دقیقا همان نتیجه‌ای را که می‌خواهید، به‌دست بیاورید. همچنین می‌توانید عکس‌های خود را با فرمت RAW ذخیره کنید.

به طور کلی برنامه دوربین ال‌جی، برای همه افراد کارآمد است و مهم نیست که مهارت شما در عکسبرداری و فیلمبرداری در چه حدی است.

تجربه کاربری و کیفیت دوربین ۱۶ مگا‌پیکسلی

ال جی جی 5

دوربین ۱۶ مگاپیکسل ال‌جی جی‌ ۵ سرعت فوکوس بالایی دارد و تقریبا به سرعت دوربین زد‌ ۵ سونی و گلکسی اس ‌۷ سامسونگ عمل می‌کند. زمانی که فوکوس انجام شد، می‌توانید با ضربه زدن متوالی بر روی دکمه شاتر، عکس‌های زیادی را به سرعت بگیرید.

در تست‌های ما، جی‌ ۵ توانست در شرایط محیطی متفاوت، عکس‌های فوق‌العاده‌ای بگیرد. در شرایط نور مناسب، نور مصنوعی و عکسبرداری از مناظر، این دوربین عالی عمل کرد. کنتراست آن به قدرت دوربین ۲۳ مگا‌پیکسلی زد‌ ۵ سونی نیست اما کم اتفاق می‌افتد که در گالری خود با عکس‌های اشباع‌شده روبرو شوید.

در تست‌های عکسبرداری در نور کم، جی‌۴ خوب عمل کرده بود و جی‌ ۵ نیز در این زمینه بسیار خوب عمل کرد. این دوربین در محیط‌های تاریک، به اندازه کافی نور وارد لنز خود می‌کند و عکس‌های شارپی می‌گیرد.

همچنین دوربین جی ‌۵ می‌تواند به خوبی عکس از اجسام متحرک ثبت کندد به شرط آنکه جسم بسیار نزدیک به دوربین نباشد.

مقایسه دوربین معمولی و زاویه باز

دوربین ال جی جی 5

دوربین ۸ مگا‌پیکسل جی‌ ۵ در مقایسه با دوربین ۱۶ مگاپیکسل استاندارد این گوشی، جزئیات کمتری را ثبت می‌کند اما به کمک آن می‌توانید عکس‌های زیبایی را از مناظر تهیه کنید و همچنین از افراد زیادی در فضای محدود، عکسبرداری کنید.

در ادامه نمونه عکس‌های گرفته شده با این دوربین را مشاهده می‌کنید:

دوربین سلفی ۸ مگا‌پیکسل

ال جی جی 5

دوربین سلفی ۸ مگا‌پیکسل جی‌ ۵، در شرایط نوری متفاوت،  قابل اطمینان است و عکس‌های خوبی می‌گیرد. لنز این دوربین، عکس را با جزئیات زیاد می‌گیرد. می‌توانید با استفاده از حالت Beauty Mode عکس‌های خود را شفاف‌تر و زیبا‌تر کنید.

این دوربین، زاویه دید خوبی دارد و به راحتی می‌توانید ۵ یا ۶ نفر را در عکس خود جا بدهید. تنها نقطه ضعف این دوربین، فلش آن است که زاویه دید شما را کم می‌کند و کارایی آن به خوبی آیفون ۶‌ اس یا گلکسی اس‌ ۷ نیست.

حالت‌های دوربین

اپلیکیشن دوربین جی 5

دوربین جی‌۵ چندین حالت مختلف عکسبرداری و فیلمبرداری را دارد که در حالت تنظیمات خودکار، در دسترس هستند. عکس‌های پاناروما، PopOut و Multi View Mode از جمله این حالت‌های مختلف این دوربین هستند.

فیلمبرداری

همانطور که انتظار داشتیم، نمونه‌های فیلمبرداری ما با گوشی ال‌جی جی‌ ۵ کیفیت بالایی دارند. فوکوس بسیار سریع عمل می‌کند و تنظیمات با تغییرات شرایط نور محیط، به خوبی تغییر می‌کنند. شما می‌توانید با این دوربین فیلم‌های اولترا اچ‌دی بگیرید.

همچنین وجود لرزشگیر اپتیکال و ویژگی Steady Record، اثر لرزش‌ دست‌های شما را به خوبی از بین می‌برد. در تست‌های ما مشخص شد که ویژگی Steady Record بهتر از لرزشگیر اپتیکال عمل می‌کند اما این حالت در زمان فیلمبرداری با کیفیت اولترا اچ‌دی، در دسترس نیست و فقط در زمان فیلمبرداری فول اچ‌دی و اچ‌دی قابل استفاده است.


منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید