مایکروسافت، یاهو و ای بِی به مبارزه با تجارت غیر‌قانونی حیوانات می‌پردازند

 در اقدامی بزرگ شرکت‌هایی چون Ebay، یاهو و مایکروسافت تعهدی را مبنی بر منع معاملات غیر‌قانونی حیوانات امضا کردند. آن‌ها باید این قانون را در تمام بخش‌های شرکت و محصولات خود عملی کنند. زیرا در دنیای امروزی بسیاری از تجارت‌های غیر‌قانونی حیوانات و اعضای بدن آن‌ها در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

پیشتازان تجارت الکترونیک، خدمات اینترنتی و تکنولوژی پیمان بستند تا با تجارت غیر‌قانونی حیوانات زنده یا اعضای بدن آن‌ها مثل شاخ کرگدن یا گوشت لاک‌پشت مبارزه کنند.

ای‌بِی، اِتسی، مایکروسافت، یاهو، گام‌تری و تنسنت همگی قراردادی امضا کردند تا براساس آن نسبت به استانداردسازی رسانه‌های اجتماعی و تجارت الکترونیک اقدام کنند و به این ترتیب تجارت غیر‌قانونی حیوانات را از بین ببرند.

این دستورالعمل‌ها شامل حفاظت از حیوانات و مبارزه با قاچاق غیر‌قانونی اعضای بدن آنها است، کاری که می‌تواند بعضی گونه‌ها را که با خطر انقراض روبرو هستند، حفظ کند. بنابراین تعهد این‌ شرکت‌ها راه‌هایی مخفی چون خرید و فروش گربه‌ها، سگ‌ها و پرندگان، در فیسبوک یا دیگر شبکه‌ها را محدود نمی‌کند.

سازمان جهانی محافظت از حیات‌وحش این خبر را اعلام کرده است و بیان می‌کند که اگر چه در میان این شرکت‌های متعهد جای خالی شرکت‌های بزرگی چون فیسبوک و آمازون به چشم می‌خورد، جایی که این معاملات غیر‌قانونی زیاد اتفاق می‌افتد، ولی آن‌ها امیدوار هسند که بتوانند با شرکت‌هایی دیگر مذاکره کرده و دایره حمایت از حیوانات را گسترده‌تر کنند.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات