تغییر آیدی گوشی های اندروید با IMEI Changer (نیازمند روت)- زوم‌اپ

تغییر آیدی و IMEI گوشی بحثی نسبتا تخصصی است که برای کاربران عادی کاربرد چندانی نخواهد داشت. IMEI Changer اپلیکیشنی برای تغییر سریال گوشی در اندروید است. با زوم اپ همراه باشید. 

اپلیکیشن های موبایل همیشه برای عموم منتشر نمی شوند و گاهی برخی برنامه ها از جمله IMEI Changer تنها قشر خاصی را هدف می‌گیرند. البته IMEI Changer چندان هم برنامه‌ی پر خطری نیست اما با این حال توسعه دهنده‌ی برنامه توصیه کرده است که فقط وقتی از این برنامه استفاده کنید که بدانید Xposed Installer چیست چراکه این برنامه یک اپلیکیشن مستقل نیست و برای اجرا به نصب بودن Xposed Installer نیازمند است تا به صورت یک ماژول در این برنامه ی سیستمی اجراشود. بنابراین بدیهی است که دسترسی روت نیز برای استفاده از این برنامه لازم خواهد بود. اگر گوشی شما روت بوده و Xposed Installer نیز روی آن نصب است می توانید با نصب ماژول IMEI Changer اقدام به تغییر آیدی یا سریال گوشی خود بپردازید. تغییر IMEI گوشی می تواند دلایلی تخصصی و گوناگون داشته باشد که باعث می شود مخاطب این برنامه تمام کاربران اندرویدی نباشند.

یکی از ساده ترین مثال هایی که می‌توان برای کارکرد این برنامه زد اپلیکیشن اینستاگرام است. در این برنامه از هر گوشی موبایل می‌توان نهایتا ۵ اکانت ساخت و درصورتی که از این حد گذر کنید، هنگام ثبت نام اکانت جدید پیغامی مشاهده خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد به دلیل ساخت اکانت های زیاد دیگر قادر به ساخت اکانت توسط این گوشی نیستید. روشی که اینستاگرام گوشی شما را تشخیص می‌دهد، IMEI گوشی شما است. درواقع شاید چندان بیراه نباشد اگر IMEI هر گوشی را معادل کد ملی یک شخص دانست چراکه این شناسه، آیدی شناسایی گوشی در مکان‌ها و زمان‌های مختلف است. شما توسط این برنامه می‌توانید با تغییر آنی IMEI گوشی و یک بار ریبوت کردن، به راحتی هرچه تمام‌تر و به عنوان دستگاهی جدید در اینستاگرام ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که در اولین استفاده، حتما IMEI اصلی خود را ذخیره کنید. برای این امر کافی است تا قبل از وارد کردن آیدی جدید، IMEI فعلی را یادداشت کنید تا در صورت لزوم مجددا شناسه‌ی گوشی خود را به حالت کارخانه‌ای برگردانید. مثال گفته شده تنها برای توضیح کاربرد برنامه بود و با کمی ابتکار، می‌توان استفاده های بسیار مفیدی از این برنامه کرد.

اپلیکیشن IMEI Changer با حجم ۲ مگابایت منتشر شده است و برای اجرا به نسخه ی ۴ یا بالاتر اندروید نیاز دارد. برای دریافت این برنامه که دارای بیش از ۱۰۰ هزار دانلود در پلی استور گوگل است می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • تغییر آنی آیدی دستگاه
  • شبیه سازی گوشی جدید
  • استفاده آسان

نکات منفی

  • نیاز به نصب بودن Xposed Installer
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید