اپل مشکل قطعی درگاه اترنت پس از بروزرسانی مک ها را تایید کرد

اپل به تازگی بروزرسانی برای سیستم‌عامل مک منتشر کرده که با نصب آن، برخی از سیستم‌های مک با مشکل قطع شدن درگاه اترنت رو به رو شده‌اند. اپل این مشکل را تایید کرده و راه حلی هم برای برطرف کردن آن منتشر کرده است. با زومیت همراه بمانید.

 بسیاری از کاربران در محیط آنلاین از مشکل نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مک گله کرده‌اند و اپل هم در صفحه‌ی پشتیبانی خود نسبت به این مشکل واکنش نشان داده و علاوه بر تایید آن، راه حلی برای آن ارائه کرده که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اگر پس از بروزرسانی به نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مک با مشکل قطعی درگاه اترنت مواجه شده‌اید، باید این راه حل را دنبال کنید. البته اپل این مشکل را به صورت نرم‌افزاری حل کرده تا کاربران جدیدی که به نسخه‌ی جدید بروزرسانی می‌کنند با این مشکل موجه نشوند.

برای حل این مشکل به System Information سر بزنید و شماره مدل فایل Incompatible Kernel Extension Configuration که در حال حاضر بر روی سیستم نصب شده را مشاهده کنید. اگر این شماره برابر با ۳.۲۸.۱ بود، باید تنظیمات این فایل را بروزرسانی کنید تا درگاه اترنت دوباره کار خود را شروع کند.

برای بررسی Incompatible Kernel Extension Configuration همزمان با فشردن دکمه‌ی Option، لگوی اپل را فشار دهید و پس از آن System Information را باز کنید. بخش Software را پیدا کنید و بر روی Installations کلیک کنید. بندی که در آن "Incompatible Kernel Extension Configuration" وجود دارد را نگاه کنید و آخرین نسخه‌ای که از آن نصب شده را شناسایی کنید. اگر این شماره ۳.۲۸.۱ است، باید بروزرسانی کنید.

به وای‌فای متصل شوید، با بروزرسانی این فایل به راحتی می‌توانید مشکل درگاه اترنت را حل کنید. اکنون ترمینال را باز کنید و این آدرس را درون آن بزنید و اینتر را فشار دهید. پس از ورود این دستور باید رمز ادمین را فشار دهید:

sudo softwareupdate --background

ترمینال را ببندید و پس از آن مک را ری‌استارت کنید. پس از ریبوت مشکل درگاه اترنت باید حل شده باشد. اگر این بار وای‌فای از کار افتاد حال باید مک را در حالت ریکاوری ری‌استارت کنید و به صورت دستی فایل را از طریق ابزار Disk Utility و ترمینال حذف کنید.

rm -rf “/Volumes/Macintosh HD/System/Library/Extensions/AppleKextExcludeList.kext”

برای راهنمایی بیشتر می‌توانید صفحهی پشتیبانی اپل را بررسی کنید. اگر مشکلی با دوباره نصب کردن سیستم‌عامل ندارید، می‌توانید OS X را از نو نصب کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات