تفاوت رفتاری دارندگان گوشی‌ های اندرویدی و آیفون هنگام خرید

بر اساس اطلاعات جدید در مورد پلتفرم بازاریابی TUNE، تفاوت جالبی بین دارندگان گوشی‌های اندرویدی و دارندگان آیفون در هنگام خرید کردن وجود دارد.

جمعه‌ی سیاه و دوشنبه‌ی سایبری برای بسیاری از افراد روزهایی جذاب و مهم به شمار می‌رود. فرقی نمی‌کند کجا بخواهید در این روزها خرید خود را انجام دهید و در هر صورت رکوردهای جالبی از نظر میزان خرید در این روزها به ثبت می‌رسد. در ادامه‌ با زومیت همراه باشید.

بنا به اعلام کمپانی ادوبی، روز جمعه فروش محصولات دیجیتالی در آمریکا ۳.۳۴ میلیارد دلار بود که اختلاف کمی با میزان فروش روز دوشنبه‌ (۳.۴ میلیارد دلار) دارد. این دو رکورد توسط خریداران گوشی‌های همراه به ثبت رسیده است. باید گفت با وجود چنین آماری، میزان فروش در روز جمعه ۳۳ درصد و در روز دوشنبه ۳۴ درصد افزایش داشته است.

آنچه در این زمینه جالب به نظر می‌رسد، تفاوت کلیدی مهمی است که بین دارندگان گوشی‌های اندرویدی و آیفون در هنگام خرید وجود دارد. منظور این تفاوت، نوع اپلیکیشن‌های مورد استفاده و میزان بهره بردن از چنین اپلیکیشن‌هایی است.

هنگامی که قصد دارید به خرید حضوری بروید، احتمالا نیاز به مسیریابی خواهید داشت. اما اگر خرید شما به‌صورت دیجیتالی انجام شود، نیازی به اپلیکیشن‌های مسیریاب نخواهید داشت.

در روز جمعه‌ی سیاه سال میلادی جاری، دارندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی نسبت به سایر روزهای جمعه‌ی سال، ۲۶.۵ درصد بیشتر از اپلیکیشن‌های مسیریابی استفاده کرده‌اند. در روز دوشنبه‌ی سایبری نیز دارندگان اندرویدی ۳۷ درصد بیشتر از سایر روزهای دوشنبه‌ی سال از اپلیکیشن‌های یادشده بهره برده‌اند. اما دارندگان آیفون رفتاری کاملا متضاد با اندرویدی‌ها داشته‌اند. در روز جمعه‌ی سیاه، میزان استفاده‌ی دارندگان آیفون از اپلیکیشن‌های مسیریابی نسبت به جمعه‌های قبلی سال، ۱۵ درصد کاهش داشته است. همچنین در روز دوشنبه‌ی سایبری، میزان استفاده‌ی این کاربران از اپ‌های مسیریاب نسبت به حالت معمول ۱۲ درصد کاهش یافته است.

با توجه به آنچه گفته شد، در روز جمعه‌ی سیاه تفاوتی ۴۱.۵ درصدی و در روز دوشنبه‌ی سایبری تفاوتی ۴۹ درصدی در میزان استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی بین کاربران اندروید و آیفون وجود داشته است.

این داده‌ها بر اساس پلتفرم بازاریابی موبایلی TUNE به دست آمده است. پلتفرم یادشده اطلاعات اولیه خود را از حدود ۲.۲ میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند و در اختیار بازاریابان قرار می‌دهد. 

اما در سایر زمینه‌ها تفاوت مهمی بین  این دو دسته کاربر وجود ندارد. به‌عنوان مثال؛ هم دارندگان گوشی‌های اندرویدی و هم دارندگان آیفون در روزهای مورد اشاره نسبت به سایر روزهای تعطیل سال، بیشتر با آشنایان خود دیدار کرده‌اند. این موضوع در مورد اپلیکیشن‌های دیگری چون اپ‌های خبری، عکاسی، اجتماعی، تجاری یا اپ‌های بهره‌وری نیز صدق می‌کند.

البته دقیقا مشخص نیست که این اطلاعات در سایر پلتفرم‌های بازاریابی نیز به همین صورت باشد. ادوبی نشان داده است دارندگان آیفون هنگام خرید‌های روزهای تعطیل، معمولا پول بیشتری پرداخت می‌کنند. احتمالا با انجام تحقیقات و مطالعات بیشتر، جزئیات دقیق‌تری در این زمینه به دست خواهد آمد.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع venturebeat

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات