افزایش زمان و محدوده طرح ترافیک تا سه‌شنبه

زمان و محدوده‌ی طرح ترافیک شهر تهران از امروز شنبه ۱۱ دی افزایش یافت و تا سه شنبه ۱۴ دی ادامه دارد.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، زمان و محدوده‌ی طرح ترافیک شهر تهران را برای روزهای شنبه ۱۱ دی تا سه‌شنبه ۱۴ دی افزایش داد.

به گفته‌ی سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، طبق اعلام و تصمیم کمیته‌ی اضطرار شهر تهران با توجه به افزایش آلاینده‌ها در آسمان  این شهر، از روز شنبه ۱۱ دی‌ماه محدوده‌ی طرح ترافیک به محدوده‌ی زوج و فرد افزایش پیدا خواهد کرد. اجرای این طرح تا سه‌شنبه ۱۴ دی ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام رئیس راهنمایی و رانندگی پلیس تهران بزرگ، زمان طرح ترافیک در این چهار روز تا ساعت ۱۹ (۷ شب) خواهد بود. تمام دوربین‌های محدوده‌ی طرح ترافیک و طرح زوج و فرد، در این روزها اقدام به ثبت ورود و خروج خودروهای فاقد طرح ترافیک می‌کنند. پس برای ورود به محدوده‌ی طرح زوج و فرد که در این ۴ روز به طرح اصلی تبدیل شده است، باید آرم طرح ترافیک داشت.

علاوه بر دوربین‌های نصب‌شده در سطح شهر، مأموران راهنمایی و رانندگی نسبت به جلوگیری از ورود به محدوده‌ی طرح و اعمال قانون اقدام خواهند کرد.

سردار مهماندار گفت:‌ «همكاران پلیس راهور در اجرای این طرح، حضور مستمر و فعال خواهند داشت. آن‌ها ضمن جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز، با خودروهای فاقد معاینه فنی، پلاک مخدوش و دودزا برخورد و اعمال قانون خواهند کرد.»

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: «توصیه‌ی من به همه همشهریان تهرانی استفاده از حمل و نقل عمومی در روزهای آلایندگی هوا و خارج نشدن غیرضروری سالمندان و كودكان از منازل در این چند روز است. من و همه همكارانم با فعالیت شبانه‌روزی به دنبال ایجاد آسایش روحی و روانی هنگام تردد و عبور و مرور برای مردم تهران هستیم و این اطمینان را داریم كه در این طرح نیز آنان با ما همراه و همگام خواهند بود.»

بدین ترتیب در روزهای شنبه ۱۱ دی تا سه‌شنبه ۱۴ دی، مرزهای محدوده‌ی طرح ترافیک از جنوب بزرگ‌راه بعثت، از شمال بزرگ‌راه همت، از غرب بزرگ‌را‌ه‌های نواب و چمران و از شرق بزرگ‌راه‌ امام علی خواهد بود. ساعت طرح در این چهار روز، ۶:۳۰ تا ۱۹ خواهد بود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید