پازل : مأموریت کاری

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست.

به «پازل» ۱۰ دی‌ ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و شصت و چهارمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و شصت و سوم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و شصت و سوم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای ریاضی بود. بر اساس توضیحات ارائه‌شده و به کمک دو معادله ساده، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی ۲ میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و شصت و سوم زومیت»:

آقای عبدالرحمن بَـنـوره، ۲۳ ساله از  پیرانشهر، دانشجوی پزشکی
آقای یاسین نجفی ، ۲۲ ساله از  شیراز، دانشجوی معماری

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت گیگابایت، به هر یک از برندگان، یک دستگاه اسپیکر GP-S3000 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر دو برنده تبریک می‌گوییم و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۶۴: جمعه ۱۰/دی/۱۳۹۵
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

سعید از طرف شرکتش برای یک مأموریت کاری به یکی از شهرهای اطراف فرستاده شده است. او مسیر رفت را به طور متوسط با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت و مسیر برگشت را به طور متوسط با سرعت ۳ کیلومتر در ساعت پیموده است.  تمام مدت حرکت سعید در مسیر ۲۸ ساعت طول کشیده است. با توجه به این توضیحات فاصله محل کار سعید تا شهری که به آنجا رفته چقدر است؟

  • ۱:  ۱۲ کیلومتر
  • ۲: ۲۴ کیلومتر
  • ۳: ۳۶ کیلومتر
  • ۴: ۴۸ کیلومتر

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام بگذارید و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیـل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 164
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سـن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل majid@zoomit.ir ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه مورخ ۱۶ دی ۱۳۹۵ فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات