تماشا کنید : Focus چاپگر سه بعدی همه کاره برای استفاده در همه جا

وقتی به آخرین نوآوری‌‌ها درزمینه فناوری چاپگرهای سه‌بعدی نگاه می‌‌کنید معمولاً چاپگری کوچک‌تر، سریع‌تر با دقت بالاتر یا با استفاده از ماده‌‌ای جدید ساخت شده است. معمولاً این پیشرفت‌‌ها چیز کاملاً جدیدی نیستند؛ ولی گاهی اوقات هم می‌‌توان امیدوار بود که فناوری جدیدی در این حوزه به نمایش گذاشته شود؛ چاپگر Focus یکی از این نوآوری‌هاست.

 

چاپگر سه‌بعدی Focus که توسط شرکت هلندی 3D By Flow طراحی و ساخته شده است، می‌‌تواند از چند ماده استفاده کند؛ ضمن اینکه می‌‌توان آن را به صورت یک کیف قابل حمل تا کرد. البته نمی‌‌توان گفت چرا کسی باید به چاپگر سه بعدی قابل‌حمل نیاز داشته باشد، اما این چیزی از ارزش‌‌های این اختراع کم نمی‌‌کند! ما پیش از این نیز اَشکال کوچکی از این ماشین‌‌ها را دیده ایم، ولی Focus اولین چاپگری است که اختصاصاً بر مبنای قابل حمل بودن طراحی شده است.

البته این تنها ویژگی خاص این چاپگر نیست! فارغ از تا شدنی بودن این چاپگر، توانایی‌‌های آن بسیار بیشتر از چاپگرهایی با فیلامنت‌‌های ذوب شونده است؛ چراکه این چاگر با استفاده از ماردون (اکسترودر) تعویض‌شدنی خود می‌‌تواند گستره‌‌ای از مواد مختلف را برای چاپ استفاده کند. اضافه بر این، این چاپگر می‌‌تواند از موادی همچون نایلون، برنز، سرامیک‌‌ها یا حتی موادی خوراکی همچون شکلات یا پنیر خامه‌‌ای علاوه بر پلاستیک‌‌های گرمانرم معمول همچون ABS یا PLA برای چاپ استفاده کند.

هنوز تحت‌تأثیر قرار نگرفته اید؟ خب پس بهتر است به ویژگی بعدی که عدم نیاز Focus به راه اندازی پیچیده یا تنظیم مجدد است توجه کنید. در واقع شما می‌‌توانید هر زمانی که دلتان خواست چاپگر را در آورده، ماردون مخصوص را درونش قرار داده، ماده‌‌ی اولیه را بریزید و محصول خود را با فشردن چند دکمه ساده تحویل بگیرید.

بهترین بخش ماجرا هم اینجاست که می‌‌توان این چاپگر همه کاره و همه جایی را در کمپین Kickstarter با قیمت پیش فروش 2253 دلار و البته در صورت موفق شدن کمپین خریداری کرد که محصول نهایی نیز نهایتاً تا آخر سال به دست خریداران خواهد رسید؛ البته این بخش برای دوستان داخل کشور چندان صدق نمی‌‌کند!

دانلود ویدیو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید