متخصصان مایکروسافت عمر باتری ابزارهای پوشیدنی را تا ۳ برابر ارتقاء دادند

به نظر می رسد طول عمر باتری ابزارهای پوشیدنی با جهش مواجه شود، چرا که  در بخشی از پروژه WearDrive‌ مایکروسافت، محققان این شرکت با استفاده از سیستم مبتنی بر RAM، راهی را برای افزایش عمر باتری ابزارهای پوشیدنی پیدا کرده‌اند که به باتری جدیدتر متکی نیست.

این عمر باتری بهبود یافته بوسیله‌ی جفت کردن یک ابزار پوشیدنی با گوشی هوشمند از طریق وای فای یا بلوتوث ممکن شده است. در این روش عملیات‌هایی که انرژی زیادی مصرف می‌کنند در گوشی هوشمند انجام می‌شوند که این امر باعث افزایش طول عمر باتری ابزار پوشیدنی می‌شود.

محققان سیستم ذخیره‌ی انرژی WearDrive‌را بر روی یک گوشی‌هوشمند اندرویدی هم آزمایش کردند و تأثیر قابل توجهی را روی مصرف باتری گوشی هوشمند مشاهده نکردند؛ این در حالی بود که تا ۳ برابر حد معمول مصرف  انرژی  ابزار پوشیدنی کاهش یافت. WearDrive همچنین باعث شده  تا سرعت اجرای برنامه‌ها در گجت پوشیدنی تا ۸ برابر نسبت به حالت عادی افزایش پیدا کند.

این سیستم به گونه ای طراحی شده است که در زمان هایی که گوشی‌ هوشمند در دسترس نباشد، غیر فعال می‌شود؛ بنابراین می‌توانید بدون این که گوشی خود را همراه داشته باشید برای ورزش بیرون بروید.

رانویر چاندرا- از محققان اصلی در بخش تحقیقاتی مایکروسافت در این زمینه می‌گوید:

بسیاری از باتری‌های حال حاضر برای ابزارهای پوشیدنی بر اساس روش‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند؛ در حالی که WearDrive‌ با برداشتن بار پردازش عملیات‌های سنگین از دوش ابزار پوشیدنی و سپردن آن به گوشی‌هوشمند در واقع از یک روش کاملاً متفاوت استفاده می‌کند.

انیرود بادام  یکی دیگر از محققان مایکروسافت معتقد است:

برخلاف گوشی‌های هوشمند، ابزارهای پوشیدنی مجهز به باتری‌های سنگین نیستند و این هم در واقع به ذات این دستگاه‌ها برمی‌گردد؛ چرا که  ابزارهای پوشیدنی هر چه سبک‌تر باشند ایده آل‌تر هستند.

پیش از این Microsoft Band‌  به دلیل طول عمر باتری ۲ روزه خود تحسین شده بود؛ هرچند تیم توسعه‌دهنده این محصول در مایکروسافت، برنامه‌ای برای مجهز کردن نسل فعلی مایکروسافت بند به WearDrive‌ ندارد. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید