پاتریوت کیت رم 16 و 128 گیگابایتی از سری Viper 4 را معرفی کرد

در حال حاضر کمپانی‌های Corsair و Kingston کیت رم DDR4 خود را مبتنی بر DIMM با ظرفیت ۱۶ گیگابایتی معرفی کرده‌اند؛ حال نوبت شرکت پاتریوت است که اخیرا کیت رم جدیدی از سری Viper معرفی کرده است.

DIMM مخفف dual in-line memory module است و رم‌هایی از نوع DDR را شامل می‌شود، اما RIMM مخفف Rambus in-line memory module است که شامل رم‌های RD می‌شود. در حقیقت DIMM در 3 استاندارد متفاوت ساخته شده است. نه تنها DIMM از نوع DDR با استاندارد سیستم DDR2 ناسازگار است، بلکه حتی در سوکت مخصوص به آن هم وارد نمی‌شود. خوشبختانه سیستم‌های DDR و DDR2 دیگر استفاده نمی‌شوند و رایانه‌های مدرن همه به سیستم DDR3 مجهز هستند.

حال رم‌های جدیدی که شرکت پاتریوت معرفی کرده با توان ۲۴۰۰ مگاهرتز، با تایمینگ‌های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ و ولتاژ ۱.۲ ولت و پروفایل XMP اینتل اجرا می‌شود. اینتل پروفایل‌های Extreme Memory Profile یا XMP را به عنوان پروفایل‌های اضافه‌ توسعه داده تا سازندگانی که رم‌هایی برای سرعت‌های بالاتر تولید کرده‌اند، از آن استفاده کنند. بنابراین در بیشتر رم‌ها یک پروفایل XMP هم ذخیره شده است. 

رم‌های جدید پاتریوت صرفا برای کلاکینگ طراحی شده‌اند؛ این شرکت مدعی شده که طراحی رم‌های جدید عملکرد خوبی را ارائه‌ می‌کنند. این رم‌ها با گارانتی مادام‌العمر عرضه می‌شوند که تنها در صورت وارد شدن ضربه‌ی فیزیکی، گارانتی آن‌ها از بین می‌رود. 

شرکت Kingston مدعی شده که به زودی کیت رم ۱۲۸ گیگابایتی را با فرکانس ۳۰۰۰ مگاهرتز ارائه می‌کند، از سوی دیگر شرکت Corsair نیز کیت رم‌های خود را با فرکانس‌های ۲۶۶۶ و ۲۴۰۰ گیگاهرتز و تایمینگ‌های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ معرفی کرده که با این اوصاف رم‌های جدید پاتریوت با فرکانس ۲۴۰۰ مگاهرتز در رده‌ی رم‌های پرسرعت قرار نمی‌گیرند.

شرکت پاتریوت زمان عرضه‌ی این رم‌ها را سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ اعلام کرده که در زمان عرضه نیز اطلاعات بیشتری را از این کیت در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت کیت رم جدید پاتریوت در دسترس نیست اما احتمالا با قیمت بالا به بازار عرضه شوند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید