وقتی امواج داستانی متفاوت را بازگو می‌کنند

صدها سال است که هنرمندان، مفتون پیچ و تاب، قدرت و شکوه امواج خروشان دریا شده‌اند. اما عکاسی از کشور استرالیا، به گونه‌ای دیگر درگیر این کشش و جاذبه شده و سعی کرده است داستان امواج را به شیوه‌ای خاص و الهام بخش بازگو کند. در این بخش از شاتر همراه او خواهیم بود.

 رِی کالینز (Ray Collins)، عکاس موفق استرالیایی و برنده‌ی جوایز معتبر بین‌المللی است. او به ویژه در زمینه‌ی عکاسی از امواج اقیانوس تبحری خاص دارد. حماسه‌ای که در قالب تصاویر کالینز بازگو می‌شود، بر قدرت و جادوی امواج استوار است.

ری کالینز، عکس استرالیایی

امواج یخ بسته‌ی تصاویر کالینز، قدرتی نهفته دارند، گویی درست در لحظه‌ی خروشیدن و موج برداشتن، افسونی جریان یافته و آنها را سنگ کرده است. شاید این امواج بیش از هر چیز به قلّه‌هایی باشکوه شباهت یافته باشند که در میان زمینه‌ای خاص و متلاطم، سر از آب بیرون آورده و به خودنمایی مشغول شده‌اند.

عکاسی از امواج

نورپردازی محیط نیز از پرداختی هنرمندانه برخوردار است. گویی نور، صبورانه به فرمانروایی امواج پر تب و تاب، گردن نهاده است. کالینز در جایی اشاره کرده که بیش از هر گوشه‌ای از زمین، دریا را خانه خود می‌داند و از شناور بودن در میان آب‌های نمکین و متلاطم لذت می‌برد. به ویژه هنگامی که دوربین به دست، به دنبال شکار لحظه‌های ناب است.

عکاسی از امواج

کالینز در عین حال یک موج سوار و عکاس ورزشی حرفه‌ای نیز به شمار می‌رود. اما آنچه بیش از هر چیز تصاویر و کار او را متفاوت از دیگران کرده، تصاویر اختصاصی ثبت شده او از امواج اقیانوس است. به ویژه آن دسته از تصاویر که در آنها نگاه عکاس به آب، به عنوان یک شخصیت مستقل و تأثیرگذار، کرد بیشتری یافته است.

ری کالینز

ری کالینز

در ادامه همراه شما به گوشه‌ای از آثار ارزشمند این عکاس خستگی ناپذیر نگاهی خواهیم داشت. به دنیایی لطیف و در عین حال خشن، دنیایی سرد و در عین حال گرم و دلفریب، به جهانی که از دریچه‌ی دوربین این عکاس، جلوه‌ای متفاوت یافته است.

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از ابرها

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

عکاسی از امواج

ارزیابی شما از این تصاویر چیست؟ امواج خروشان آثار کالینز را چگونه دیدید؟ اگر از تماشای این مجموعه لذت بردید، پیشنهاد می‌کنم سری هم به این آدرس زده و دیگر تصاویر ثبت شده‌ی این عکاس استرالیایی را مشاهده کنید.

منبع boredpanda

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید