امکان استفاده‌ رایگان از سرویس موسیقی اپل بصورت محدود وجود دارد

امکان استفاده‌ رایگان از سرویس موسیقی اپل بصورت محدود وجود دارد

اپل با خرید کمپانی بیتس تلاش‌های خود را برای راه‌اندازی سرویس استریم موسیقی آشکار کرد. انتظار می‌رود اپل در آینده‌ی نزدیک و احتمالا در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود از سرویس استریم موسیقی خود رونمایی کند. آخرین شنیده‌ها حکایت از این دارد که این سرویس پکیج رایگانی را نیز شامل خواهد شد.

پس از شکوفایی سرویس‌های استریم موسیقی نظیر اسپاتیفای و کاهش مشتریان آیتونز اپل، این کمپانی با خرید بیتس نشان داد که سرسختانه در پی به دست آوردن جایگاه گذشته‌ی خود در عرصه‌ی موسیقی است. احتمالا اپل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از سرویس استریم موسیقی رونمایی خواهد کرد. براساس آخرین شنیده‌ها، این سرویس با دریافت حق اشتراک، به ارائه‌ی خدمات خواهد پرداخت. گمانه‌ها مبلغ آبونمان هر ماه را 8 دلار پیش‌بینی کرده‌‌اند حال آنکه آخرین شنیده‌ها حکایت از این دارند که اپل درصدد ارائه‌ی پیشنهاداتی برای استفاده‌ی رایگان از سرویس موسیقی خود است. براساس گزارش منتشر شده توسط ری‌کد، پیشنهاد اپل شامل استفاده از سرویس موسیقی بصورت رایگان در سه ماه اولیه عضویت و همچنین ارائه‌ی سرویسی شبیه به ساندکلاد است که در آن هنرمندان می‌توانند آهنگ‌های خود را بصورت رایگان در اختیار کاربران غیرعضو قرار دهند. همچنین باید به نسخه‌ی جدید آیتونز رادیو اشاره کرد.

براساس شنیده‌ها، اپل سرویس رایگانی مشابه آنچه که اسپاتیفای و پاندورا ارائه می‌دهند، در اختیار کاربران قرار نخواهد داد. به نظر می‌رسد اپل به این نتیجه رسیده که پخش رایگان موسیقی همراه با نمایش تبلیغات درآمد چندان زیادی ندارد و ضمنا این قابلیت کاربران را از عضویت در سرویس پرداخت ماهیانه باز می‌دارد. اخیرا گزارش‌های متعددی در خصوص انعقاد قراردادهای انحصاری بین اپل و شماری از هنرمندان منتشر شده و از این‌رو کمیسیون تجارت فدرال در حال انجام تحقیقات در این خصوص است. حال باید دید که اپل در زمان معرفی سرویس استریم موسیقی خود چه خدماتی را ارائه خواهد کرد؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید