کالبد شکافی تراشه‌ S1؛ اپل واچ حافظه‌ رم 512 مگابایتی و حافظه‌ داخلی 8 گیگابایتی دارد

پس از کالبد شکافی اپل واچ حال نوبت به آن رسیده تا نگاهی به درون تراشه‌ی S1 مورد استفاده در ساعت هوشمند اپل داشته باشیم. تراشه‌ی S1 از وجود ماژول‌های مختلفی بهره می‌برد که در ادامه به تشریح آن‌ها خواهیم پرداخت.

پس از آنکه اپل واچ توسط iFixit کالبد شکافی شد، قصد داریم تراشه‌ی اپل واچ را که با نام S1 شناخته می‌شود، بررسی کنیم. در قلب S1، پردازنده‌ی ساخت اپل قرار دارد که نام آن APL 0778 است. تراشه‌ی Broadcom با عنوان BCM43342 وظیفه‌ی برقراری ارتباط بی‌سیم، بلوتوث، NFC و حتی رادیو FM را برعهده دارد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که رادیو FM عملا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. پشتیبانی از NFC را باید در سیستم پرداخت اپل یا اپل پی خواند.

اپل واچ از وجود یک حافظه‌ی رم ساخت Elpida با ظرفیت 512 مگابایت بهره می‌برد که در کنار یک حافظه‌ی داخلی 8 گیگابایتی ساخت SanDisk و Toshiba همراه شده است. اپل واچ اطلاعات محدودی را روی حافظه‌ی خود نگهداری می‌کند و از این‌رو بسیاری از اطلاعات از گوشی‌هوشمند جفت شده استخراج می‌شود.

AppleWatchInt

سنسور‌ شتاب‌سنج و ژیروسکوپ در قالب تراشه‌ی STM‌ در اختیار ساعت‌هوشمند قرار گرفته و ژست‌های لمسی نیز با کنترلر ADI مدیریت می‌شوند. همچنین باید به تراشه‌ی شارژ بی‌سیم مورد استفاده در این تراشه نیز اشاره کرد.

اپل تراشه‌ی S1 را به‌عنوان یک سیستم کامپیوتری روی یک تراشه توصیف کرده، بطوریکه تمامی ماژول‌ها به منظور افزایش مقاومت در یک رزین قرار گرفته‌اند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید