33 عکس دیدنی از اعماق زمین

غارها و تونل‌های زیرزمینی همواره نقش بزرگی در زندگی بشر داشته‌اند. طی گذر سال‌ها و به صدها دلیل متفاوت روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده شده است. اما کمتر کسی می‌تواند به این اعماق دسترسی داشته باشد. با زومیت همراه باشید تا شما را به اعماق زمین ببریم و جذابیت آن را بیش‌تر از پیش مشاهده کنید.

انسان‌ها زمین را حفر ‌می‌کنند تا به ریشه‌های فرهنگی و تاریخی خود پی ‌ببرند یا از این تونل‌ها برای انبار کردن یا پناهگاه بهره ببرند. با افزایش جمعیت در سطح زمین و بسته شدن مرزها به روی مهاجران سایر کشورها، این تونل‌ها تبدیل به مسیری برای عبور غیرقانونی از مرزها نیز شده‌اند. تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید عکس‌هایی جدید از اعماق زمین و این تونل‌ها هستند.

1
کارگری در تونل کنکاس ۲
این تونل که در شهر کئارا در استان مائوریتی واقع شده است،کانال‌های مختلف را به هم متصل می‌کند تا آب از رود سائوفرانسیسکو گرفته شده و به چهار استان خشک در برزیل منتقل شود.
عکس: ۲۴ ژانویه ۲۰۱۴
 
2
  چاه اصلی گپینگ گیل 
گپینگ گیل با ۱۰۰ متر عمق، عمیق‌ترین چاه در بریتانیا است که به‌صورت طبیعی به‌ وجود آمده است. مردم عادی دو بار در سال می‌توانند از این چاه دیدن کنند.
عکس:۲۶ مه ۲۰۱۵ 
 
3
 کانال‌های زیرزمینی در ناحیه‌ی متروپل در توکیوی ‌ژاپن
این عکس ستون‌هایی را نشان می‌دهد که فشار بسیار زیادی را تحمل می‌کنند. این کانال‌ها بزرگ‌ترین کانال‌ها در دنیا هستند که برای منحرف کردن سیل از مسیر اصلی خود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجهیزات فوق، آب را از چهار رود در سطح زمین می‌گیرند و به عمق ۵۰ متری زمین می‌برند، آب پس از طی مسافتی ۶.۳ کیلومتری به رود اِدو ریخته می‌شود. ساخت این تونل‌ها در سال ۱۹۹۳ میلادی آغاز و ۱۳ سال بعد در سال ۲۰۰۶ آماده‌ی بهره‌برداری شد. از این تجهیزات برای منحرف کردن سیل‌های عظیم یا تایفون‌ها استفاده می‌شود که به طور میانگین ۷ بار در سال اتفاق ‌می‌افتند.
عکس: ۸ آوریل ۲۰۱۵ 
 
4
تونلی که در زمان رومیان ساخته شده
  دختری ۹ ساله در حال تماشای فضای بیرون از درون تونلی است که در زمان رومیان ساخته شده است. آشوبگران، سربازان و حتی مردم عادی از این تونل‌ها برای پناه بردن موقع جنگی که هم‌اکنون در سوریه جریان دارد، استفاده می‌کنند. این تونل‌ها قرن‌ها پابرجا مانده‌اند و نیز در نقاط استراتژیک شهر قرار گرفته‌اند و می‌توان از درون آن‌ها جاده‌ها را کنترل کرد.
عکس: ۲۸ فوریه‌ی ۲۰۱۳
 
5
تونل زیرزمینی واترویو
 تونل زیرزمینی واترویو که به تونل بزرگ شماره ۱۶ متصل می‌شود.این تونل در اوکلند نیوزیلند واقع شده است.
عکس: ۱۶ مه سال ۲۰۱۴ 
 
6
کلیسای سینت جورج لالیبلای اتیوپی
 مردم در حال عبادت در کلیسای سینت جورج لالیبلای اتیوپی هستند. این کلیسا یکی از ۱۱ کلیسای معروف سنگی در جهان است.
عکس : ۳ مه سال ۲۰۱۳ 
 
7
کلیساهای سنگی در لالیبلای اتیوپی
 مسیحیان اورتودوکس در لالیبلای اتیوپی بیرون یکی از کلیساهای معروف سنگی نشسته‌اند.
عکس: ۳ مه ۲۰۱۳
 
8
موزه‌ای در لندن
 بازدیدکننده‌ای در حال پایین رفتن از پله‌های موزه‌ای در لندن است. این موزه‌ ۱۳۵ میلیون پوند ارزش دارد که ۲۰ متر در اعماق زمین قرار گرفته است.
عکس: ۱۱ جولای ۲۰۱۴
 
9
معدن ناحیه‌ی چائو سعیدان شاه استان پنجاب پاکستان
 معدن‌چی جوان در حال هدایت حیوانات خود در معدن ذغال‌سنگ. این معدن در ناحیه‌ی چائو سعیدان شاه استان پنجاب پاکستان قرار گرفته است.  تصویر نشان می‌دهد که چگونه معدن‌چی‌ها از خرها برای انتقال ذغال‌سنگ از معدن به سطح زمین استفاده می‌کنند. این حیوانات روزانه ۲۰ بار این کار را تکرار می‌کنند و هر بار ۲۰ کیلوگرم بار حمل می‌کنند. این معادن بسیار خطرناک هستند. معدن‌چیان با وجود منابع کم، سعی در مراقبت از این حیوانات دارند اما این حیوات بیشتر از ۱۲ یا ۱۳ سال عمر نمی‌کنند.
عکس: ۲۹ آوریل ۲۰۱۴
 
10
آبشار نمک معدن نمُکُن
 آبشار نمک معدن نمُکُن از جاذبه‌های مهم توریستی در کلمبیا است.
عکس: ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۲
 
11
آشوبگران شهر اللاتامای سوریه
 آشوبگران شهر اللاتامای سوریه در حال حفر تونل هستند تا از آن‌ها به عنوان پناهگاه در مقابل موشک‌های دولت سوریه بهره ببرند.
عکس: ۹ مارس ۲۰۱۵
 
12
راه‌آهن ییوو
کارگری در حال عبور از راه‌آهن ییوو، در ژیژانگ چین.
عکس: ۲۱ مه سال ۲۰۱۳ 
 
13
سنت جنیس پلی در سوئیس
 تونل تحقیقات هسته‌ای در روستای سنت جنیس پلی در سوئیس هنگام بازدید خبرنگاران.
عکس: ۲۳ جولای ۲۰۱۴ 
 
14
روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی
  خانه‌های روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی که در دل کوه سهند کنده شده‌اند.
عکس: ۲۶ ژوئن ۲۰۰۷ 
 
15
کارگری در حال خارج شدن از ایستگاهی زیر زمینی در لندن
این ایستگاه زیر زمینی که در لندن واقع شده، هم اکنون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این ایستگاه در زمان جنگ توسط وینستون چرچیل برای جلسات اعضای کابینه مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
عکس: ۲۸ مه ۲۰۱۵ 
 
16
قبرستان بلدهام نزدیک بیمارستانی در لندن
 باستان شناسی در حال بررسی اسکلتی که در قبرستان بلدهام نزدیک بیمارستانی در لندن یافت شده است. کار حفر در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و باستان‌شناسان بیش از ۲۰ جمجمه مربوط به روم باستان را کشف کردند. حفرهای بیشتر منجر به یافت قبر ۵۰ هزار نفر شد که در اثر طاعون بیش از ۶۵۰ سال قبل جان خود را از دست داده‌اند.
 عکس: ۷ آگوست ۲۰۱۳ 
 
17
دستگاه حفر برتا در مرکز شهر سیاتل
دستگاه حفر برتا که در مرکز شهر سیاتل خراب شده و منتظر تعمیر است. این چاه ۴۰ متری برای دسترسی به این دستگاه حفاری ۲۷۰ تنی حفر شده است که در حال باز کردن مسیر تونلی ۲ کیلومتری بود. با استفاده از جرثقیل سعی دارند این دستگاه را به روی سطح زمین بیاورند تا ادامه‌ی تعمیرات لازم روی آن انجام شود.
عکس: ۱۹ مارس ۲۰۱۵
 
18
آوارگان یمنی درون تونل‌های استان صنعا
 آوارگان یمنی که درون تونل‌های آبی پناه گرفته‌اند. خانه‌های آن‌ها توسط موشک‌های هوایی دولت سعودی ویران شده‌اند.
عکس: ۲۹ آوریل ۲۰۱۵ 
 
19
چاه اصلی گپینگ گیل
مردم عادی از چاه اصلی گپینگ گیل دیدن می‌کنند که عمیق‌ترین چاه طبیعی در بریتانیا است.
عکس : ۲۶ مه ۲۰۱۵
 
20
تونل‌های آبی جزیره‌ی نانگان
 توریست‌ها روی قایق‌های سنتی از تونل‌های آبی جزیره‌ی نانگان در شمال تایوان بازدید می‌کنندِ، این ناحیه از خطوط مقدم در مقابله با چین بود و امروزه به عنوان منطقه‌ای نظامی-توریستی شناخته می‌شود.
عکس: ۸ مه ۲۰۱۳
 
21
گودالی در شهر تولدوی ایالت اوهایو
پاملا ناکس منتظر کمک‌ است تا از گودالی که زیر خودروی خود در شهر تولدوی ایالت اوهایو ایجاد شده، نجات یابد. آتش‌نشان‌های تولدو، ناکس را بدون هیچ جراحتی نجات دادند. این گودال بدلیل نشست خاک ایجاد شده بود.
عکس: ۳ جولای ۲۰‍۱۳
 
22
معبد کوه باتو
 پیروان آیین هندو در معبد کوه باتو گرد هم آمده‌اند. پیروان مالزیایی آیین هندو برای جشن گرفتن مراسم تائیپوزام در این معبد جمع شده‌اند. آن‌ها با بردن جامی پر از شیر به خدایان خود ادای احترام می‌کنند.
عکس: ۳ فوریه سال ۲۰۱۵ 
 
23
معدن طلا در روستایی در پرو
  معدن‌چی غیرمجاز در حال حفر معدنی در میان سنگ‌های حاوی طلا. این معادن در روستایی در پرو واقع شده‌، پرو ششمین صادر کننده‌ی طلا در دنیا است و تلاش‌های فراوانی برای جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز انجام می‌دهد.
عکس: ۲۰ فوریه ۲۰۱۴ 
 
24
استان سیچوآن چین
فرد بومی استان سیچوآن چین پس از بارش‌های سنگین در حال فرار از پله‌های سیل‌زده‌ی تونلی در شهر چنگدو است.
عکس: ۳ جولای ۲۰۱۳
 
25
حوض آب نمک در معدن نمک نمکن
نمایی از حوض آب نمک در معدن نمک نمکن واقع در کلمبیا. این جاذبه‌ی توریستی تاریخ ۵۰۰ ساله دارد.
عکس: ۲۲ نوامبر ۲۰۱۲
 
26
تونل معدن نمکی مینسک پایتخت بلاروس
بچه‌ها در حال بازی بسکتبال هستند. تونل، معدن نمکی است که در مینسک پایتخت بلاروس واقع است. این معدن در عمق ۴۲۰ متری و در زیر لایه‌های پتاسیم و نمک قرار گرفته است.
عکس: ۱۹ فوریه ۲۰۱۵
 
27
غاری واقع در هندرواس
 فرانسیسکا گومز ۵۰ سال است که در این غار واقع در هندرواس زندگی می‌کند. فرانسیسکا هم‌اکنون ۷۵ ساله است، او از همسایه‌های خود برای گذران زندگی کمک می‌گیرد و درآمد اندکی از فروش چوب‌ دارد.
عکس: ۲۱ آوریل ۲۰۱۵
 
28
تونلی زیرزمینی در نوار غزه
جنگجوی فلسطینی درون تونلی زیرزمینی در نوار غزه ایستاده است. این عکس توسط خبرنگار رویترز گرفته شده، حماس برای اثبات نادرست بودن ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ویران کردن همه‌ی تونل‌ها در نوار غزه اجازه‌ی انتشار این عکس را داده است.
عکس: ۱۸ آگوست ۲۰۱۴
 
29
تونلی در برلین
ورودی تونلی در برلین که توسط سارقان در برلین برای دسترسی به گاوصندق یک بانک حفر شده است. این تونل ۳۰ متری در ۱۷ ژانویه‌ی ۲۰۱۳ کشف شد. سارقان با حفر این تونل محتویات صدها صندوق امانات بانک وولکس را ربودند.
 
30
حفره‌ای سری زیر خانه‌ی بنیتو موسولینی
ماسک گاز و کلاه‌های جنگی که در حفره‌ای سری زیر خانه‌ی رهبر فاشیست، بنیتو موسولینی که در بین سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۲ میلادی حفر شده‌ است، قرار گرفته‌اند.
عکس: ۲۵ اکتبر ۲۰۱۴ میلادی گرفته شده است.
 
31
غاری در جمهوری چک
خفاش‌ها در حالی که از سقف غاری در جمهوری چک آویزان شده‌اند. تعدادی از ۶۰۰ خفاش که زمستان را در این غار سپری کرده‌اند.
عکس: ۹ مارس ۲۰۱۵
 
32خودروهایی که در سال ۱۹۷۴ میلادی وارد نیکوزیای قبرس 
این خودروها که از ژاپن و شرکت تویوتا خریداری شده بودند، با شروع جنگ به این پارکینگ زیرزمینی منتقل شدند تا آسیب نبینند، اما از آن سال تا کنون در این مکان باقی مانده‌اند. برخی از آن‌ها کمتر از ۵۲ کیلومتر کار کرده‌اند.

عکس: ۱۲ مارس ۲۰۱۴

33
سنگ‌های طلا در ساحل عاج
کشاورزی در ساحل عاج که برای آبیاری درختان کاکائو مشغول حفاری چاه بود، متوجه وجود سنگ‌های طلا در این منطقه شد.
عکس: ۱۸ مارس ۲۰۱۴
 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید