اپل واچ سودده‌ترین محصول اپل است

بسیاری اپل واچ را سودآورترین محصول اپل تاکنون می‌دانستند. حال IHS با انتشار گزارشی هزینه‌ی ساخت ساعت‌هوشمند اپل را بسیار پایین خوانده و با ارائه‌ی اعداد و ارقام، مدعی شده که حاشیه‌ی سود هر دستگاه اپل واچ 76 درصد است.

اپل از جمله‌ی کمپانی‌هایی است محصولاتش را با حاشیه‌ی سود بالایی برای این کمپانی دارد. IHS با انتشار گزارشی نشان داده که اپل واچ سودده‌ترین محصول این کمپانی است. براساس اطلاعات ارائه شده، این موسسه تخمین می‌زند که ساخت هر دستگاه اپل واچِ 38 میلی‌متری از نظر سخت افزار بکار برده شده هزینه‌ای 81.20 دلاری را به اپل تحمیل کند. با احتساب هزینه‌ی تولیدِ 2.50 دلاری به ازای هر اپل واچ، هزینه‌ی مورد نیاز برای ساخت این ساعت‌هوشمند به 83.70 دلار می‌رسد. با توجه به اینکه ارزان‌ترین نسخه از اپل واچ قیمتی 349 دلاری دارد، پس می‌توان به این نتیجه رسید که 266 دلار عاید اپل می‌شود. در واقع می‌توان این چنین گفت که 76 درصد از مبلغ دریافت شده از فروش هر اپل واچ عاید اپل می‌شود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانیم که آیفون 6 و آیفون 6 پلاس به ترتیب حاشیه‌ی سود 69 و 71 درصدی را برای این کمپانی رقم می‌زنند.

AppleWatch 1

البته باید به این موضوع اشاره کرد که هزینه‌ی محاسبه شده توسط IHS، بسیاری از سایر هزینه‌ها را شامل نمی‌شود. از جمله‌ی این هزینه‌ها می‌توان به هزینه‌ی صرف شده برای تحقیقات و توسعه، حمل و نقل، بازاریابی، توسعه‌ی نرم‌افزار و گواهی‌های دریافت شده اشاره کرد. در صورتی که این هزینه‌ها را نیز از مبلغ مورد نظر کسر کنیم، حاشیه‌ی سود اپل بسیار کاهش خواهد یافت. البته بازهم باید اپل واچ را در زمره‌ی سودده‌ترین محصولات به حساب آورد، چراکه نمونه‌ی ادیشن این ساعت، جز در جنس بدنه و بند تفاوت خاصی با سایر نسخه‌ها ندارد، اما حاشیه‌ی سود آن بسیار بیشتر است.

AppleWatch 2

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید