ایلان ماسک: گوگل روبات‌ هایی با قابلیت نابودی بشریت خواهد ساخت

ایلان ماسک بنیانگذار و مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، به تکنولوژی‌هایی فراتر از تصورات ما دست یافته است. با این حال وی تا به حال نگرانی‌های خود را در خصوص هوش مصنوعی اعلام کرده است. بر اساس گزارش واشنگتن پست، ماسک بیشتر از پروژه‌هایی که لری پیج در حال کار روی آن‌ها است، اظهار نگرانی می‌کند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، اشلی ونس یکی از نویسنده‌هایی است که در حال حاضر کتابی در خصوص زندگینامه‌ی ایلان ماسک به تحریر درمی‌‌آورد. در این کتاب به نکات ظریف بیشتر و خصوصا نگرانی‌های ماسک اشاره شده است. بر طبق این کتاب، ماسک از این موضوع ترس بیشتری دارد که گوگل بالاخره روبات‌های هوشمندی می‌سازد که قابلیت نابودی بشریت را خواهد داشت. به عقیده‌ی وی با اینکه نابودی بشریت هدف لری پیج نیست، اما می‌تواند محصولی را با چنین قابلیتی تولید کند.

این اولین باری نیست که افراد سرشناس دنیای تکنولوژی از هوش مصنوعی اظهار نگرانی می‌کنند. پیش از ماسک، بیل گیتس و استیون هاوکینگ نیز از پتانسیل‌های بالای هوش مصنوعی واهمه داشته و نگرانی‌های خود را اعلام کرده‌اند. زمانی که سه فرد باهوش و سرشناس دنیا از موضوعی نگران می‌شوند، طبیعتا حس نگرانی و ترس نیز به افراد دیگر منتقل می‌شود.

گوگل در طول چند سال اخیر، هزینه‌ی بسیاری را برای بخش روباتیک مانند Boston Dynamics و Meka به جهت تولید روبات‌هایی سریع‌تر از انسان صرف کرده است. کتاب  اشلی ونس در خصوص زندگینامه ماسک تحت عنوان «ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای فوق‌العاده» هفته‌ی آینده نوزدهم مِی منتشر خواهد شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید