لومیا 930 جان سخت نوکیا هنگام سقوط با سرعت 100 کیلومتر در ساعت آسیب ندید

همان طور که می‌دانید گوشی‌های نوکیا دارای دوام و استحکام زیادی هستند و گوشی لومیا ۹۳۰ هم جزو آن‌هاست. اخیرا این گوشی‌ هنگام عبور از آزادراه با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، آسیب ندیده است.

احتمالا بسیاری از کاربران تجربه‌ی استفاده از گوشی‌های مستحکم نوکیا را دارند. زمانی که صفحه نمایش لمسی مفهومی نداشت و هنوز گوشی‌های هوشمند تولید و عرضه نشده بودند، گوشی‌های قدیمی نوکیا همواره انتخاب اول کاربران بود. 

سال گذشته نوکیا دست به کار شده و تمام توان مهندسی خود را در محصول جدیدی به نام لومیا ۹۳۰ به کار بست تا کاربران بتوانند از سخت‌افزار بروز و کارآمد در کنار سیستم‌عامل متفاوت لذت ببرند. از نظر کیفیت ساخت تلفن‌های سری لومیا هرچند از بدنه پلاستیکی بهره می‌برند، اما استفاده از جنس پلی‌کربنات باعث افزایش استحکام و دوام دستگاه می‌شود و حس به مراتب بهتری را در مقایسه با تلفن‌های کره‌ای با بدنه پلاستیک نرم به کاربر منتقل می‌کند.

حال گوشی لومیا ۹۳۰ یکی از کاربران با نام سیبن‌سان هنگام گذر از آزادراه با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، سقوط را تجربه می‌کند اما در این حادثه هیچ گونه آسیبی نمی‌بیند. سیبن‌سان این حادثه را چنین گزارش کرد:

شب گذشته زمانی که به خانه رسیدم، پس از بررسی جیب‌ و کیفم، نتوانستم گوشی‌ام را پیدا کنم، از این‌رو متوجه شدم که آن را گم کرده‌ام. فکر کردم شاید در محل کار جا گذاشتم. بلافاصله در حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شده و با قابلیت Find My Phone به دنبال گوشی خود در نقشه جستجو کردم، پس از مدتی، محل گوشی را در فاصله ۶ کیلومتری خانه و در آزاد‌راه شناسایی کردم.

بلافاصله توسط موتور سیکلت خود راهی جاده شدم، پس از آنکه به محل ۶ کیلومتری خانه رسیدم نتوانستم گوشی را پیدا کنم، به همین دلیل به خانه بازگشتم. صبح روز بعد که از خواب بیدار شدم، به دلیل گم کردن گوشی خیلی ناراحت بودم. من این واقعیت را قبول کردم که احتمالا گوشی به طور کلی از بین رفته است. حدود ساعت ۴ بعدازظهر دوباره سوار موتور سیکلت شدم و تصمیم گرفتم برای جستجوی دوباره گوشی، به همان محل مراجعه کنم.

وقتی به محل رسیدم، موتور سیکلت خود را کنار جاده پارک کردم، زیرا احساس کردم گوشی را روی آسفالت جاده دیدم. وقتی نزدیک‌تر شدم متوجه شدم گوشی خودم بود، با خودم فکر کردم که حتما صفحه نمایش گوشی به شدت آسیب دیده اما وقتی آن را برداشتم، صفحه نمایش آن به طور کامل سالم بود! به خانه بازگشتم، گوشی را تمیز کردم و با آنکه ۱۸ درصد از شارژ گوشی مانده بود، هنوز همانند روز اول کاملا خوب کار می‌کرد.

من پیش از این از استحکام گوشی‌های نوکیا مطلع بودم، اما تا این حد انتظار دوام آن را نداشتم! 

احتمالا برای بسیاری از کاربران اتفاق مشابهی افتاده که در بسیاری موارد چنین سوانحی منجر به شکستن صفحه نمایش گوشی می‌شود. نظر شما در خصوص استحکام گوشی لومیا ۹۳۰ چیست؟ آیا شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید