مایکروسافت پروژه‌ی Islandwood را برای انتقال اپلیکیشن‌های iOS به ویندوز 10 معرفی کرد

مایکروسافت در جریان سخنرانی اصلی بیلد 2015 از امکان انتقال اپلیکیشن‌های iOS به ویندوز 10 سخن گفت. حال ردموندی‌ها با جزئیات بیشتری در مورد این قابلیت سخن گفته‌اند. توسعه‌دهندگان قادرند از طریق پروژه‌ی Islandwood اپلیکیشن‌های iOS را به ویندوز 10 انتقال دهند.

مایکروسافت پروژه‌ی Islandwood را برای انتقال اپلیکیشن‌های iOS به ویندوز 10 معرفی کرد. براساس اطلاعات منتشر شده این پروژه که در حال حاضر تکمیل نشده و در حال توسعه‌ی آن است، این امکان را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا از آن به عنوان پلی برای انتقال اپلیکیشن‌‌های خود از iOS به پلتفرم یونیورسال اپلیکیشن‌های ویندوز 10 استفاده کنند. توسعه‌دهندگان این امکان را خواهند داشت تا تمام اپلیکیشن‌های خود را که با استفاده از زبان آبجکتیو سی توسعه یافته، به ویندوز 10 انتقال دهند.

از جمله‌ی ویژگی‌های این پروژه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتقال پروژه‌های ایکس‌کد به ویژوال استودیو
  • انجام تغییرات اندک در کدهای آبجکتیو سی برای انتقال اپلیکیشن‌ها به ویندوز 10
  • دیباگ و بیلدکد‌های آبجکتیو سی با استفاده از ویژوال استودیو
  • استفاده از سرویس‌های ویندوز در زمان توسعه
  • استفاده از قابلیت‌های کاربردی پلتفرم یونیورسال ویندوز و اضافه کردن آن‌ها به اپلیکیشن مورد نظر

مایکروسافت به این نکته اشاره کرده که پروژه‌ی Islandwood در حال توسعه‌ است، اما توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از آن نظرات خود را در مورد این پروژه در اختیار مایکروسافت قرار دهند تا نسبت به بهبود آن اقدام کند. برای ثبت‌نام در این پروژه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید