گزارش زومیت: مادیران چاپگرها و اسکنرهای جدید اپسون را معرفی کرد

روز گذشته شرکت مادیران جهت معرفی پرینترها و اسکنرهای جدید اپسون کنفرانسی برگزار کرد. در این مراسم به معرفی قابلیت‌های این دستگاه‌ها که با گارانتی مادیران در بازار موجود هستند، پرداخته شد. در ادامه گزارش زومیت از این نشست را می‌خوانید.

سه‌شنبه هشتم اردیبهشت، شرکت مادیران سمیناری برای معرفی چاپگرها و اسکنرهای جدید اپسون برگزار کرد. در این مراسم که با حضور اصحاب رسانه و نمایندگان شرکت‌های دولتی و غیردولتی برگزار شد، محصولات جدید و قابلیت‌های آنها تشریح شد. در ابتدا حیدری مهر، مدیر محصول پرینترهای اپسون به ارائه تاریخچه مختصری از چاپگرهای اپسون و موقعیت آن در بازار پرداخت. سپس امیری، مدیرعامل مادیران درباره برند اپسون و محصولات آن صحبت کرد. وی گفت:

نیاز بازار مهم است. چندین سال پیش بر اساس نیاز بازار از اپسون خواستیم تا به بازار ایران بیاید. اپسون را می‌توان مخترع پرینتر دانست. استفاده از پرینترهای اپسون در بازار همه گیر شد و بازار را در دست گرفت. اگر چه این پرینترها گران تمام می‌شدند اما با قیمت ارزانی در بازار به فروش می‌ رسیدند و بخش عمده‌ای از سود، در فروش جوهر آنها بود. زمانی که اپسون تصمیم گرفت در مصرف جوهر صرفه‌جویی کند، پرینترهای جوهر افشان ناقوس مرگ پرینترهای لیزری را به صدا درآورد. استفاده از محصولی سبز و ارزان باعث شد تا هدهای صنعتی لیزری از بین برود. اما این که مادیران تا چه زمانی فروش این دستگا‌ه‌ها را ادامه خواهد داد، به این موضوع بستگی دارد که به سمت کاربردهای نوین برویم و متخصص کاربری‌های نوین شویم.

امیری، مدیرعامل مادیران

چاپگرهای جوهرافشان اپسون

در ادامه ناصرخانی کارشناس فروش مادیران به معرفی مدل‌های جدید چاپگرهای اپسون پرداخت. ناصرخانی درباره این مدل‌ها گفت:

چاپگرهای جوهر افشان سری L وM بر خلاف دیگر سیستم‌ها، به مخزن جوهر استاندارد تعبیه شده درون دستگاه مجهز هستند و نیازی به سیستم‌های قابل شارژ ندارند. در صورت استفاده از این چاپگرها علاوه بر چاپی با کیفیت، نیازی به شارژ مخزن جوهر در بازه‌های زمانی کوتاه نخواهد بود.در این سری از چاپگرها، شارژ مخزن جوهر بسیار سریع، آسان و بدون نشتی و کثیفی، توسط کاربر انجام می‌شود. تکنولوژی هد چاپ Micro Piezo و جوهرهای باکیفیت اپسون، چاپی با کیفیت عالی ارائه می‌دهند.

مادیران

وی با اشاره به اینکه چاپگرهای سری L و M قیمت نسبتا مناسبی دارند و می‌توان از این دستگاه‌ها برای کاربری خانگی و اداری استفاده کرد، گفت:

چاپگرهای جدید و نیز تکنولوژی جدید، صرفه‌های اقتصادی زیادی در برداشته و باعث کاهش هزینه‌های چاپ توسط این چاپگرها شده است. هم‌اکنون پرینترهای جدید اپسون امکانی را فراهم کرده‌اند که با صرف ۴۰ هزار تومان بتوانیم ۶ هزار صفحه پرینت رنگی داشته باشیم. همچنین با صرف همین رقم می‌توان ۱۲ هزار پرینت سیاه و سفید گرفت یا ۴۰۰ تا ۵۰۰ عکس با سایر A4 چاپ کرد.

ناصرخانی گفت:

اپسون همچنین قابلیت اتصال وای‌فای را به نرم‌افزار پرینتر اضافه کرده است، بنابراین می‌توان از هر دستگاهی‌ بدون اتصال سیم و فقط با استفاده از وای‌فای تصاویر یا متون را چاپ کرد.

مادیران جهت سهولت دسترسى و کاهش هزینه کاربرى دستگاه‌ها، جوهرهایى با برند میوا تهیه و در دسترس عموم قرار داده است. بنا به ادعای مادیران، کیفیت این جوهرها پس از آزمایش‌هاى طولانى، مورد تایید متخصصان قرار گرفته است و استفاده از این جوهرها چاپ باکیفیت بالا و ماندگارى طولانى را ارا‌یه مى‌دهد.

همچنین مدل‌های L800 (چاپ CD/DVD) و L1800 برای چاپ روی کاغذ A3 مناسب عکاسان حرفه‌ای و صنعتی طراحی و تولید شده‌اند.

اسکنرهای اپسون

 زمانی، مدیر پروژه راهکارهای نوین مادیران، درباره اسکنرهای اپسون گفت:

اسکنرهاى اپسون با وضوح و سرعت اسکن بالا، گزینه‌اى مطمئن براى ثبت اسناد و مدارک و عکس‌هاى کاربران به شمار می‌روند. در این اسکنرها از تکنولوژى EPSON ReadyScan LED استفاده شده که زمان گرم شدن دستگاه جهت شروع به کار را به حداقل رسانده و این امر موجب مصرف کمتر انرژى و در نتیجه کاهش هزینه‌ها و کمک به حفاظت از محیط زیست می‌شود.

زمانی

زمانی سپس به معرفی چند مدل متنوع از این اسکنرها پرداخت. وی درباره اسکنرهای حرفه‌ای عکس اپسون گفت:

تکنولوژى پیشرفته اسکنرهاى عکس اپسون، اسکن طیف وسیعی از اسناد، عکس، اسلاید، فیلم و نگاتیو را امکان پذیر کرده است. قابلیت‌هاى احیاى رنگ‌هاى محو شده در عکس‌هاى قدیمى، اصلاح نور پس زمینه، ترمیم خراشیدگى، رفع لکه‌هاى ناشى از گرد و غبار و اثر انگشت در این اسکنرها باعث ثبت لحظات ماندگار با کیفیتى بالا مى‌شود.

قابلیت‌های جدید اسکنرهای اپسون این امکان را به کاربر می‌دهد تا با انتخاب حالت Auto Rotate، در صورتی که اسناد را با هر زاویه‌ای درون اسکنر قرار دهد، در نهایت فایل اسکن شده را با جهت چرخش درست و تر و تمیز دریافت کند. همچنین این امکان وجود دارد تا با تا کردن سند A3 و قرار دادن آن در اسکنر، دستگاه به طور خودکار آن را تشخیص داده و به کمک قابلیتی به نام Quick Stitch فایل نهایی را در ابعاد A3 ذخیره کند.

اسکنر اپسون

یکی از محصولات جذاب اپسون یک دستگاه چاپ برچسب قابل حمل و کوچک است که بدون نیاز به کامپیوتر، برچسب‌هایی ضدآب چاپ کرده و آنها را می‌برد. اصلی‌ترین کاربرد این دستگاه می‌تواند در خشکشویی‌ها باشد.

دستگاه برچسب زنی اپسون

اسکنرهاى بایگانى اپسون نیز امکان کاهش هزینه‌ها و ارتقا امور اتوماسیون ادارى را فراهم کرده است. سرعت بالای این اسکنرها به همراه توانایی حجم اسکن بالای روزانه، عملیات بایگانى را سرعت بخشیده است. همچنین قابلیت تقسیم بندى اطلاعات با کمک نرم افزارهاى موجود، این امکان را برای کاربر فراهم مى‌سازد تا بدون نیاز به صرف وقت زیاد، عملیات ذخیره و بایگانى اسناد و اطلاعات را در بسترى امن سازماندهى کند.

در پایان، احمدزاده، مدیر تحقیق و توسعه مادیران به تشریح نرم‌افزار آرشیو و تصحیح اسنادی که به همراه پرینترهای اپسون ارائه می‌شود، پرداخت. وی گفت:

این نرم‌افزار قابلیت‌های متنوعی را برای کاربر فراهم می‌کند. امکان جستجوی پیشرفته در داخل اسناد، OCR و تشخیص متن در اسناد اسکن شده، بایگانی اسناد و... از جمله این ویژگی‌ها هستند. حتی امکان امضای الکترونیکی سندها تحت پروتکل‌های امنیتی ویژه امکان پذیر است تا رویه‌های اداری برای شرکت‌ها تسهیل شود.

IMG 0974

در ادامه می‌توانید تصاویر مربوط به برخی از پرینترها و اسکنرهای اپسون را مشاهده کنید:

اپسون

اپسون

اپسون

اپسون

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات