مایکروسافت نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبان و پیام ها را برای ویندوزفون ارائه کرد

مایکروسافت نرم‌افزار جدیدی منتشر کرده که به کاربران ویندوز فون 8.1 امکان می‌دهد تا بطور کامل از لیست مخاطبان و پیام‌های کوتاه خود در کارت حافظه میکرو SD بک‌آپ بگیرند.

برخلاف سایر نرم‌افزارها که وقتی نصب می‌شوند در لیست نرم‌افزارها نمایش داده می‌شوند، نرم‌افزار Contacts + Message Backup زمانی که نصب می‌شود به قسمت تنظیمات گوشی شما اضافه خواهد شد. اگرچه تهیه نسخه پشتیبان برای بسیاری از ابزارهای هوشمند امروزی یک قابلیت عادی محسوب می‌شود ولی ویندوزفون از همان ابتدا قابلیت پشتیبان‌گیری از لیست مخاطبان و پیام‌های کوتاه را به سرویس‌های کلود محدود کرده بود. ولی حالا با استفاده از این نرم‌افزار جدید، شما می‌توانید لیست مخاطبان خود را با فرمت VCF روی کارت حافظه میکرو SD ذخیره کنید. به همین صورت می‌توانید پیام‌های SMS و MMS خود را البته با فرمت XML روی کارت حافظه ذخیره کنید. 

متاسفانه کسانی که گوشی ویندوز فونی دارند که از کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کند، قادر به استفاده از این نرم‌افزار نیستند. از این نسخه‌های پشتیبان می‌توان برای انتقال لیست مخاطبان  به یک گوشی هوشمند ویندوزی دیگر یا برای استفاده مجدد در همین گوشی هوشمند فعلی استفاده کرد.

اگرچه این نرم‌افزار بطور رسمی توسط مایکروسافت ارائه شده ولی یک مشکل در رابطه با این نرم‌افزار در مورد گوشی‌های دو سیم کارته وجود دارد. در گوشی‌هایی که از دو سیم کارت پشتیبانی می‌کنند وقتی اطلاعات را بازیابی می‌کنیم، نرم‌افزار تمامی پیام‌ها را به سیم کارت اول اختصاص می‌دهد و قادر نیست بین دو سیم کارت تفکیک قائل شود و پیام‌های مربوط به هر سیم کارت را به صورت درست به خودش اختصاص دهد.

حجم این نرم‌افزار یک مگابایت است و از اینجا می‌توانید آن را دانلود کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید